JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Proamerický, protinárodne založený Minister obrany SR Jaroslav Naď: Pre Slovensko je prítomnosť amerických vojakov v Európe kriticky dôležitá. „#We are NATO“

EU: Nový minister obrany Jaroslav Naď vyhlásil, že pre Slovensko je kriticky dôležité, aby americkí vojaci boli prítomni v Európe

Naď sa najnovšie pochválil svojou návštevou v susednom Poľsku, kde sa stretol s ministrom zahraničných vecí Poľska Jacekom Czaputowiczom a predsedom Výboru pre národnú obranu Parlamentu Poľskej republiky Michalom Jachom.

Navzájom si potvrdili svoju oddanosť k USA. Podľa Naďa je pre Poľsko ako aj pre Slovensko životne dôležitá prítomnosť amerických vojsk v Európe:

„Potvrdili sme si, že jedným z hlavných záujmov oboch našich krajín je udržať bezpečnosť našich občanov na čo najvyššej úrovni. NATO a obzvlášť prítomnosť amerických vojakov v Európe sú pre ňu kriticky dôležité,“ ozrejmil Naď na sociálnej sieti.

Slovenský minister obrany Jaroslav Naď zakončil vetu hashtagom: „#WeAreNATO“, teda v preklade “ My sme NATO.“

Okrem pozitívneho vzťahu k  Spojeným štátom Americkým je na druhej strane Naď známy svojou silnou rusofóbiou.

Naď prednedávnom prezradil, čo by chcel, aby bolo napísané v novej slovenskej bezpečnostnej stratégii. Aj keď tvrdí, že o konečnom obsahu rozhodnú odborníci, nazdáva sa, že by tam malo byť označené Rusko ako naša bezpečnostná výzva, ak nie rovno hrozba. Prozápadný minister si tiež zakonšpiroval o tom, že vraj Rusko podrýva naše členstvo v Európskej únii a NATO.

Minister obrany Naď sa tiež preslávil napríklad nepodloženým tvrdením, že Rusi posielajú na Slovensko krásne špiónky, ktoré tu vykonávajú nekalú činnosť:

„V poslednom roku boli do týchto pozícií vyslané aj krásne ženy, ktoré robia veci, ktoré naozaj majú máločo spoločné so starostlivosťou o hroby. Na slovensku spadajú pod úrad pridelenca obrany, väčšinou majú diplomatický status. Snažia sa nadviazať spoločenské, politické kontakty. Chytajú v spoločnosti ľudí, s ktorými potom intenzívne komunikujú a realizujú stykovú činnosť.“ povedal Naď v rozhovore pre české noviny Respekt.

Samuel Gdovin

Komentář

  • jenni

    14. srpna 2020

    „Pán minister“ (navyše obrany!) si vážne nevidí ďalej od nosa? Aké smutné, ba až deprimujúce. Odhliadnuc od toho, že byť v NATO neznamená byť Američanom, je tu väčšia hrozba. Američania. Rozťahujú sa po celom svete s jediným cieľom. A pomáhanie druhým to nie je.

Odeslat komentář