JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Probíhá válka. A během války jsou všechny možné metody dobré…“ Přepis záznamu telefonátu mezi Berlínem a Varšavou k případu Navalnyj

Státní běloruská média zveřejnila záznam jednání z Berlína a Varšavy zachycených Minskem o situaci s Alexejem Navalným

RIA Novosti zveřejnila přepis tohoto dialogu:
– Dobrý den, dobré odpoledne, Nicku. Jak se máte?

– Všechno se zdá být podle plánu. Materiály na Navalny jsou připraveny. Bude převeden do kanceláře kancléře. Čekáme na její prohlášení.

– Je otrava potvrzena přesně?

„Podívej, Miku, v tomto případě to není tak důležité. Probíhá válka. A během války jsou všechny možné metody dobré.

– Souhlasím. Je nutné odradit Putina od toho, aby strčil nos do běloruských záležitostí. Nejúčinnějším způsobem je utopit ho v problémech Ruska a je jich mnoho. Navíc v blízké budoucnosti budou mít volby, den voleb v regionech Ruska.

– To je to, co děláme. Jak se máš v Bělorusku?

– Upřímně řečeno, ne tak docela. Ukázalo se, že prezident Lukašenko byl tvrdým oříškem. Jsou profesionální a organizovaní. Je jasné, že Rusko je podporuje. Úředníci a armáda jsou loajální k prezidentovi. Zatímco pracujeme. Zbytek na schůzce, ne telefonicky.

– Ano, rozumím. Uvidíme se tedy, ahoj.
 

Alexei Navalny 'poisoning' waiter vanishes after serving Vladimir Putin  enemy 'toxic tea' as he fights for life in coma

Ruská média se k velmi neobvyklému zápisu zatím staví velmi opatrně a v tisku zazněla i možnost, že se může jednat o fabulci, kdy se chtěl Lukašenko zalíbit svému jedinému spojenci. Pokud by se však potvrdila jeho pravost (včetně identifikace osob v rozhovoru), bylo by to potvrzením slov Alexandra Lukašenka, že otrava Alexeje Navalného byla „zfalšována“ a má politický základ.
Německá vláda předtím uvedla, že blogger byl údajně otráven nervovým činidlem ze skupiny Novičok. Poté vedoucí evropské diplomacie Josep Borrell uvedl, že Evropská unie si vyhrazuje právo ukládat sankce.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov zároveň připomněl, že ruští experti také zkontrolovali různé verze, ale v těle bloggera nebyly nalezeny žádné toxické látky. Ruské ministerstvo zahraničí označilo spěch, s nímž tuto teorii přijaly Spojené státy a Evropská unie, za podezřelý. Diplomaté připustili, že prohlášení o otravě mělo ospravedlnit některá dříve připravená „odvetná opatření“.

Vědec Leonid Rink, který se podílel na vývoji Novičoku,řekl, že příznaky Navalného jsou zcela odlišné od těch, které se vyskytují při otravě touto bojovou látkou, dodala RIA Novosti.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář