JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Proč Putin vybral jako premiéra Michaila Mišustina?

RUSKO: Bulharský deník Standard identifikoval šest důvodů, proč si Vladimir Putin vybral Michaila Mišustina jako kandidáta na post předsedy vlády Ruské federace.

Publikace uvedla, že Putin „nečekaně“ jmenoval hlavního daňového specialistu země nástupcem Dmitrije Medveděva.
 „Již existovaly různé verze toho, proč si Putin vybral vysoce postaveného úředníka s 20letou prací ve státním aparátu, která byla přerušena pouze na 2 roky, když Mišustin přijal nabídku zaujmout vedoucí postavení v investiční firmě spojené s Deutschebank. Zde je nejméně šest z nich,“citovala ruská Pravda bulharské noviny.

Mishustin je jedním z inovativních vůdců ve veřejné správě. Je to on, kdo provádí daňovou reformu směrem k automatizaci. Zavedl elektronický podpis a daňové identifikační číslo. Zavedl v daňovém úřadu systém jednoho okna.

Řídí pevnou rukou. Představují ho jako člověka, který má jasnou kontrolu nad byznysem. Za něj byly provedeny nejrozsáhlejší a největší daňové audity. Tvrdí však opak – vždy se prý snažil „být přátelský“ v daňových a obchodních vztazích.

 
Úspěšně spolupracuje s mezinárodními partnerskými daňovými úřady. Nejvýraznějším příkladem je účast Ruska v mezinárodním projektu BEPS, který byl vytvořen za účelem boje proti praní peněz a jejich skrytí v offshorech. V rámci tohoto projektu se Rusko připojilo k systému výměny daňových informací, což umožňuje získat potřebné informace online každé země. Putin sám souhlasil s účastí na tomto mezinárodním projektu.

Dosahuje rekordních daňových příjmů díky novým technologiím a programům. Podle ruských daňových údajů byly daňové příjmy za rok 2017 oproti předchozímu roku zvýšeny o 20 procent a v roce 2018 o 23 procent, zatímco výše daňových příjmů za tento rok dosáhla 21,3 bilionů rublů, což je historický rekord v moderní historii Ruska.

Je dostatečně finančně zabezpečen. Ačkoli o jeho osobním životě je málo známo, jeho daňová přiznání jsou veřejná a je jasné, že v roce 2018 on a jeho manželka vydělali 65 milionů rublů a plat manželky se zdvojnásobil.

Odeslat komentář