JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Protest proti korona totalite v Bratislave spojil ľudí z rôznych názorových táborov. Všetci rečníci sa zhodli na tom, že vláda Igora Matoviča robí presný opak toho čo sľubovala a proti čomu bojovala pred voľbami! (VIDEA)

SLOVENSKO: Ako odznelo z úst viacerých rečníkov, vláda Igora Matoviča, ktorá sa nás snaží podriadiť „náhubkovej“ tyranii, robí presný opak toho, čo sľubovala pred voľbami.

Odhadom 1000 – 2000 ľudí sa zúčastnilo 1. 9. na bratislavskom proteste na Námestí slobody – v Deň Ústavy SR a v predvečer začiatku nového školského roka. Pripomenuli si, že ústava sa dnes na Slovensku pošliapava, keď sa v mene neexistujúcej epidémie obmedzujú slobody a ľuďom sa znemožňuje už aj voľne dýchať. Nehovoriac o nedodržiavaní ústavného práva na bezplatnú starostlivosť a okliešťovania sociálnych istôt.

Ako odznelo z úst viacerých rečníkov, vláda Igora Matoviča, ktorá sa nás snaží podriadiť „náhubkovej“ tyranii, robí presný opak toho, čo sľubovala pred voľbami. Namiesto boja proti korupcii sa predstavitelia Penty a ľudia spriaznení s koaličnými stranami dostávajú do kľúčových pozícií v štátnej správe a štátnych podnikoch.

Zároveň prítomní vyslovili rozhodný nesúhlas a rozhorčenie nad opatrením, podľa ktorého majú zajtra deti zasadnúť do školských lavíc povinne orúškované, bez ohľadu na to, či majú dýchacie ťažkosti.

Pred mikrofónom sa vystriedali ľudia s rôznym presvedčemím, ktorých však spojil odpor voči tomuto bezprecedentnému ohrozovaniu základných ľudských slobôd a dokonca už aj zdravia našich detí: šéfredaktor Zem&Vek Tibor Eliot Rostas, politológ Roman Michelko, lekár Peter Lipták, europoslanec Milan Uhrík, poslanec NR SR Milan Mazurek, predseda KSS Jozef Hrdlička, aktivista Jalal Suleiman, publicista a bývalý poslanec za SNS Rafael Rafaj, predseda Slovenskej národenej jednoty Stanislav Pánis, či zástupkyne občianskych iniciatív proti 5G na Slovensku a za dobrovoľnosť očkovania proti Covid-19.

Moderátor podujatia, bývalý poslanec NR SR Peter Marček, na záver vyzval prítomných, aby na budúci protest o dva týždne priviedli aj svojich známych, „nech sú plné aj priľahlé ulice, tak ako v Berlíne“.

Ostáva len veriť, že po Nemcoch, Angličanoch a iných európskych národoch sa začínajú prebúdzať aj Slováci.

Prejav vydavateľa magazínu Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa na proteste proti Matovičovej vláde a jej epidemiologickým opatreniam:

Prejav europoslanca Milana Uhríka (ĽSNS) na proteste proti Matovičovej vláde a jej epidemiologickým opatreniam:

Prejav poslanca NR SR Milana Mazureka (ĽSNS) na proteste proti Matovičovej vláde a jej epidemiologickým opatreniam:

Záznam z protestu proti Matovičovej vláde a jej epidemiologickým opatreniam:

Fotogalériu si môžete pozrieť TU.

 

Odeslat komentář