JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Protestujúca americká mládež: Ak ste bieli a rabujete, hanbite sa. Ak ste čierni a rabujete, je to OK… Cieľom našich protestov je odstrániť Trumpa

USA: Zdá sa, že protesty proti údajnému rasizmu voči černochom sa zmenili na protesty za podriadenosť belochov. Bieli protestujúci tvrdia, že belosi sú v súčasnosti privilegovaní, a preto je potrebné to zmeniť. Tvrdia tiež, že ak rabujú obchody bieli, je to zlé, ak však túto trestnú činnosť páchajú černosi, alebo ľudia z iných rás, je to v poriadku, pretože sú diskriminovaní. Cieľom ich protestov je taktiež odstrániť súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa

Známy český youtuber Michal Šopor, žijúci v Los Angeles, natočil video z protestov, ktoré sa v súčasnosti rozmáhajú po celých Spojených štátoch. Protestujúcich zväčša mladých ľudí sa opýtal, prečo vlastne protestujú.

Biela dievčina odpovedala takto: „Kvôli rasizmu, myslím, že je to nespravodlivé a ľudia, ktorí sú privilegovaní tak ako ja a tiež sú z iných krajín a sú blond, sa  musia postaviť a povedať niečo, pretože je to správne voči ostatným.“

Podobne odpovedala aj ďalšia protestujúca: „Pretože sa chcem postaviť bielej nadradenosti a zlým policajtom a som unavená zo zneužívania právomoci.“

Protestujúci majú taktiež ťažké srdce na amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorého chcú vyhodiť z prezidentského kresla. Liberálna dievčina na otázku, čo je cieľom týchto protestov, odpovedala jednoznačne:

„Protest môže zmeniť veľa, napríklad na 100 % môže odstrániť Trumpa z jeho pozície, verím v to a dúfam, že to môžeme dokázať, keď mladá generácia povstane, tak to dokážeme.“

Youtuber Michal Šopor sa tiež protestujúcich opýtal, ako vnímajú ľudí, ktorí rabujú a robia násilnosti vrámci týchto protestov. Niektorí takéto konanie svojich „kolegov“ odsúdili, iní však majú pochopenie:

„Symbolicky rozumiem tomu, prečo ľudia vypaľujú policajné stanice a nie som proti tomu. Aj keď verím tomu, že by si mal nechať súkromné vlastníctvo napokoji a nevykrádať. Ake pokiaľ máš rasistickú policajnú stanicu v susedstve a každý vie, že je rasistická niekoľko dekád, tak sa to dá pochopiť, že ju vypália,“ povedal starší pán.

Našli sa aj takí, ktorí ničenie a rabovanie obchodov rozdeľujú podľa rasy páchateľov: „Pokiaľ sú to belosi – hanbite sa! Pokiaľ sú to iné rasy, robte, čo uznáte za vhodné,“ povedala beloška.

Na týchto odpovediach je vidieť, kam až zašla súčasná politická korektnosť mainstreamových médií, v tomto prípade v USA. V bielych ľuďoch pestujú akýsi pocit viny a z černochov robia obete.

Pritom situácia je celkom iná. Keď sa pozrieme na štatistiky kriminality z nich jednoznačne vyplýva, že Afroameričania nie sú až také neviniatka ako sa niekto snaží navodiť dojem.

Na inom videu, ktorý zverejnil český pár, ukázali zaujímavé štatistiky, z ktorých vyplýva, že v prepočte na počet obyvateľov daných rás v USA sa černosi omnoho častejšie dopúšťajú trestných činov než belosi.

Čo sa týka policajného násilia, za rok 2019 bolo policajtami zabitých 259 černochov, čo však bude pre niektorých zrejme prekvapivé, policajti v rovnakom roku zabili až 588 belochov.

Oponenti by mohli namietať, že v prepočte na počet obyvateľov daných rás v populácii USA z toho vyplýva, že černosi sú zabíjaní policajtami percentuálne viac. Keď však zoberieme do úvahy, že černosi podľa oficiálnych štatistík páchajú oveľa viac kriminality než belosi, nie je žiadným prekvapením, že sú taktiež viac vystavení tomu stať sa obeťou policajného zásahu.

Samuel Gdovin

Odeslat komentář