JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Provokácie NATO dosiahli vrchol — turecký expert predpovedá vojnu v Čiernom mori

UKRAJINA/USA/TURECKO: Zvyšovanie napätia na Donbase a ruská vojenská intervencia na ukončenie ukrajinskej agresie sú v záujme Spojených štátov, ktoré majú záujem o kontrolu v Čiernom mori.

Ako už News Front informoval, Luganská a Donecká ľudová republika čelia narastajúcej ukrajinskej agresii. Režim prímeria, na ktorý bol prezident Ukrajiny Zelenskij taký hrdý, existoval rovno až do skončenia regionálnych volieb. Odvtedy napätie na frontovej línii stále rastie.

Rada národnej bezpečnosti Ukrajiny pritom povolila svojim agresorom spustiť paľbu na civilné ciele na Donbase a ostreľovanie je čoraz intenzívnejšie. Takéto kroky Kyjeva môžu donútiť Moskvu primerane reagovať, keďže dnes na Donbase žijú státisíce ruských občanov. Hovorili o tom Dmitrij Kozak, zástupca vedúceho prezidentskej administratívy Ruska a Nikolaj Patrušev, tajomník Bezpečnostnej rady RF.

„Severoatlantická aliancia má o takýto vývoj udalostí záujem, pretože ukrajinská agresia na Donbase a možná reakcia Ruska sa stanú zámienkou na rozsiahlejší konflikt,“ tvrdí Ibrahim Karagul, šéfredaktor provládnych novín Yeni Şafak. „Rusko im dáva zámienku, ktorú potrebujú. USA a NATO už dávno smerujú k plánu vyriešenia čiernomorskej krízy, ktorá presahuje rusko-ukrajinskú krízu. Teraz táto provokácia dosiahla vrchol.“

Táto avantúra Západu je podľa neho namierená nielen proti Rusku, ale aj proti Turecku, ktorého rozmach sa v Spojených štátoch a Európe snažia zabrzdiť. Navyše, ak v Čiernom mori vypukne vojna, bude Ankara stáť pred „katastrofálnou voľbou“.

„Všetci budú vtiahnutí do konfliktu. Jeho následky budú zničujúce,“ pokračuje novinár. „Turecko bude tlačené do katastrofálnej voľby. Eskalácia napätia dosiahne takú úroveň, že sa opýtajú Turecka: „Ste s nami alebo s Ruskom?“

Chcú teda spolu s Ruskom dotlačiť Turecko do slepej uličky, píše Karagul. Pripomenul, že Turecko je priateľom Ruska. Avšak je zároveň členom NATO, aliancie, ktorá roky spôsobuje Turkom iba problémy.

„Turecko môže urobiť niečo ako blízky spojenec Ukrajiny,“ poznamenáva. „Budeme brániť ukrajinské záujmy, ale zároveň sme na rovnakej strane s Ruskom, pokiaľ ide o hrozby Západu. Prerušenie vzťahov s Moskvou spôsobí, že Turecko bude zraniteľné voči západným hrozbám. Iba Turecko je schopné prevziať najvýznamnejšiu úlohu v mierovom riešení čiernomorskej krízy. Ak tento región odovzdáme USA a NATO, Ukrajina to draho zaplatí. Trpieť budú aj Turecko a Rusko.“

 

Zdroj: https://sk.news-front.info

Odeslat komentář