JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pubertální idiot a zároveň pražský primátor Hřib chce přejmenovat náměstí, kde stojí ruská ambasáda. Má nést jméno mafiána, který rozkrádal vlastní zemi

PRAHA: Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) chce nechat přejmenovat náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova. Jde o nehoráznou provokaci vůči velvyslanectví Ruské federace, která na náměstí sídlí.

Boris Němcov (1959 – 2015) byl ruským vicepremiérem (za Jelcina) a pravicovým opozičním politikem. Zavraždili ho islámští fanatici z Čečenska. Západní propaganda se snažila (a dosud snaží) jeho smrt interpretovat tak, že za ní stojí ruský prezident Putin.

Němcov: Odpudivý mafián

“Boris Němcov byl odpudivá figura ruské politiky, zrádce národních zájmů, který rozkrádal vlastní zemi. Mafián, který se obohatil na privatizaci státního majetku, a přispěl k mafiánskému rozprodeji ruského nerostného bohatství do rukou nadnárodních společností,” říká osobě Němcova předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.

Podle některých ruských komentátorů stály za vraždou Němcova americké tajné služby, s nimiž prý úzce spolupracoval. Vražda měla vyhrotit situaci v Rusku a eskalovat napětí mezi vádou a opozicí – došlo k ní rok před parlamentními volbami. Jejím cílem prý bylo svržení Putina. Tento plán selhal.

Kontroverzní primátor Prahy Zdeněk Hřib by rád stihl přejmenovat ulici do 27.února, kdy uplyne pět let od vraždy Borise Němcova na mostě v Moskvě. Hřib svými protiruskými a protičínskými kroky ohrožuje zájmy České republiky v zahraničí.

Na nevyzrálost pirátského primátora, škodícího nejen Praze, ale celé zemi opakovaně upozornil prezident České republiky Miloš Zeman.

Pokud se Hřibovi podaří prosadit svůj plán na magistrátě, bude mít ambasáda Ruské federace adresu “náměstí Borise Němcova č. 1” místo dosavadní “Pod kaštany 1”. Tuto novou adresu bude mít ambasáda na všech dokumentech, nebo vizitkách. Jde mimořádně nechutnou provokaci, která ještě zhorší vztah Ruska k České republice.

Přejmenuje se Vlašská na ulici Holokaustu?

Přejmenování náměstí je odpudivá zlomyslnost, kterou lze přirovnat například k tomu, že by byla ulice Vlašská, v níž sídlí Německá ambasáda, na ulici Holokaustu.

Jen pro zajímavost: České velvyslanectví v Moskvě sídlí v ulici J. Fučíka, což byl komunistický odbojář proti nacistům a jedna z klíčových ikon bývalého režimu.

Jde již o třetí pokus přejmenovat náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova – a tentokrát to zřejmě vyjde. V roce 2017 se proti přejmenování náměstí postavila pražská místopisná komise. Stejný návrh komise zamítla i počátkem roku 2019, když konstatovala, že “přejmenováním náměstí Pod kaštany je nevhodné, protože odpovídá charakteru místa a trvá již takřka sto let.”

Nyní s přejmenováním místopisná komise souhlasí. Předsedkyní pražské místopisné komise při magistrátu je JUDr. Eva Nováková. Proč komise takto zásadním způsobem změnila názor není jasné. Redakce ARFA.cz však pokračuje v pátrání, na otázky komise dosud neodpověděla.

Náměstí se jmenuje Pod Kaštany od roku 1925 podle kaštanů, které zde rostou. Pouze za německé okupace v letech 1940-1945 neslo náměstí dvojjazyčný název Pod kaštany / Kastanaienplatz. I nacisté nechali v názvu kaštany – na rozdíl od Hřiba.

Hřib lže jak když tiskne

Hřib k tomu uvedl: “Není to provokace. Náměstí před ruskými ambasádami po Němcovovi přejmenoval i Washington, Vilnius a Kyjev”.

Ambasáda Ruské federace má přitom ve Washingtonu adresu “Wisconsin avenue”. Ruská mabasáda v litevském Vilniusu je na adrese “Litevská ulice”. V Kyjevě je na adrese “Povitroflotskyi Prospekt”.

Odeslat komentář