JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Putin: prebieha vojna o pamäť

RUSKO: Podľa ruského prezidenta chcú Rusko postaviť do pozície, v ktorej by sa ľudia mali cítiť vinní. Hlava štátu zdôraznila, že Rusko nemá a nemôže mať pocit viny za vypuknutie druhej svetovej vojny.

Ruská televízna stanica Russia 1 – 8. mája 2020 o 23.40 moskovského času odvysielala filmový dokument Andreja Kondrašova „Vojna o pamäť, v ktorom okrem dôležitých faktov z obdobia druhej svetovej vojny Vladimír Putin hovorí o mníchovskom sprisahaní a odsúdení rozdelenia Československa pred druhou svetovou vojnou. Ruský prezident sa v dokumente vyjadril k prepisovaniu historických faktov, ktoré sústavne prekrúcajú rôzni historici v súčinnosti s médiami.

„Mám pocit, že sa usilujú prepísať históriu a postaviť na jednu úroveň zodpovednosť ZSSR a Nemecka za vypuknutie druhej svetovej vojny s cieľom prinútiť Ruskú federáciu, aby sa ospravedlnila,“ uviedol Vladimír Putin. Podľa neho chcú Rusko postaviť do pozície, v ktorej by sa ľudia mali cítiť vinní. Hlava štátu zdôraznila, že Rusko nemá a nemôže mať pocit viny za vypuknutie druhej svetovej vojny. Prezident Putin pripomína, že Sovietsky zväz stratil 27 miliónov ľudí v boji za porazenie fašizmu. Putin dodal, že takéto pokusy súvisia s vnútorným politickým bojom v krajinách, ktoré sa ho zúčastňujú, ako aj s túžbou „zaujať voličov“. To nemá nič spoločné s históriou.

CELÝ DOKUMENT SI MÔŽETE POZRIEŤ TU:

Odeslat komentář