Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
RAKOUSKO: Už několikrát jste si zde mohli přečíst o tristní situaci v Burgenlandu, kam přes hranice s Maďarskem přechází stále víc invazistů. Přeplněná azylová centra nestačí, proto je třeba otevírat další…
Počet nelegálních přistěhovalců se stále zvyšuje. Proto se nyní znovu otevírají azylové domy, které byly před lety uzavřeny. Oficiálně se tvrdí, že důvodem je covid. Dotazy obcím nebo ministerstvu vnitra však dosud zůstaly nezodpovězeny. A v novém vládním rozpočtu je již k dispozici více peněz na základní péči o žadatele o azyl než v letech předchozích.
Azylový dům v Steyreggu (Urfahr-Umgebung) v Horním Rakousku byl uzavřen před asi 4 roky. Nyní se znovu otevírá a 50 žadatelů o azyl se má přestěhovat do „Cohotelu“. Důvodem je údajně pandemie, a proto by měla být obsazenost center nízká. Žadatelé o azyl by proto měli být rozděleni. Zajímavé je, že to nebylo před komunálními volbami problémem (pozn.: komunálky proběhly v Rakousku v září). Již se objevily zvěsti, že ministerstvo vnitra informuje hornorakouské obce o přijetí většího počtu žadatelů o azyl.
Odkud vítr fouká, je však jasné i v již uniklých číslech nového rozpočtu, které chce spolkový ministr financí Blümel příští týden předložit v parlamentu. Vypadá to tak, že federální státy dostanou více peněz na základní péči o žadatele o azyl. Za tímto účelem má být k dispozici celkem o 22 milionů EUR více. Vláda zřejmě očekává, že počet žadatelů o azyl bude i nadále stoupat. A účinná ochrana hranic a odmítání ilegálů, kteří se snaží překročit hranice do Rakouska z bezpečných třetích zemí, zde neexistuje.
Přitom by se dalo ke kontrole hranic využít federální armády. Zatímco dříve si policie ilegály na hranicích vyzvedávala, aby je pak umístila do azylových zařízení, nyní už většinou ilegálové dojedou s pašeráky přes hranice zcela nerušeně až na místo určení. Pašeráci jsou stále drzejší a nyní dodávají své „zboží“ až do Vídně, do multikulturních čtvrtí. Jen minulý týden bylo ve vídeňské 10. městské části Favoriten zadrženo více než 100 ilegálů. Většina z nich pocházela ze Sýrie, Afghánistánu, Pákistánu, Bangladéše a Somálska.
A mnohem víc jich samozřejmě nenajdou. Připomínám, že ne vždy jde džihádistům o dávky, mnohdy se živí prodejem drog a nejsou v zemi nijak registrovaní, takže se ani nenahlásí jako žadatelé o azyl. Žijí zpravidla v muslimských ghettech, kam policisté příliš nechodí…
Autor: Slovanka
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi