JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rakúsko nakúpilo milión vakcín Sputnik, Maďarsko nimi už úspešne očkuje, Nemecko kupuje 30 miliónov vakcín Sputnik, EMA rokuje o dovoze Sputniku v Moskve, Česko kvôli Sputniku vyhlasuje vojnu jadrovej mocnosti Rusko, Slovensko nakúpenými vakcínami Sputnik testuje škrečky. Tak vlády ktorých krajín sú debili?

EU/RUSKO: Podľa saského predsedu vlády Michaela Kretschmera chce Nemecko kúpiť 30 miliónov dávok ruskej vakcíny Sputnik V. „Chceme kúpiť tridsať miliónov balení – v júni, júli a auguste – Sputnik V,“ uviedol politik CDU počas návštevy Moskvy.

„Predpokladom je súhlas Európskej liekovej agentúry,“ dodal Kretschmer, ktorý predtým hovoril s ruským ministrom zdravotníctva Michailom Muraškom. Schválenie EMA tvorí nevyhnutný základ dôvery. Bol by to veľký úspech, ak by bol schválený v máji. Aj preto je súčasťou delegácie v Moskve zástupca liekovej agentúry EMA.“ Píše renomovaný titul faz.net.

EMA je v Moskve!

V súčasnosti je v Moskve delegácia EMA. Ruský minister zdravotníctva Nemocov ubezpečil, že obe strany si želajú dosiahnuť dohodu. „Minister je v dobrej nálade a my tiež.“

„Uvidíme, či bude všade schválenie vakcín také, ako požadujeme, možno ich dostaneme viac,“ uviedol Kretschmer v narážke na možné výhrady ostatných spolkových krajín proti vakcíne z Ruska.

Merkelová nie je nadšená

Kancelárka Angela Merkelová v stredu kritizovala skutočnosť, že niektoré krajiny EÚ už používajú Sputnik V bez súhlasu EMA. Minister zdravotníctva Jens Spahn ohlásil rokovania o nákupe po tom, čo krajiny ako Bavorsko a Meklenbursko-Predpomoransko rokovali nezávisle s ruským výrobcom. V Nemecku je za obstaranie vakcín zodpovedná spolková vláda.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk

Odeslat komentář