JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Reakce zahraničních expertů na ruskou vakcínu proti covidu-19: „BRAVO!“ Vysoce ocenili bezpečnost vakcíny založené na prověřené a bezpečné technologii lidského adenovirového vektoru

RUSKO: Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V. Nyní vám přinášíme reakce expertů z celého světa na tuto vakcínu.

Ruská vakcína je založena na prověřené bezpečné technologii, která je založena na lidském adenovirovém vektoru. Fungují tam inaktivované adenoviry jako vektory nebo nosiče a dodávají genetický materiál z proteinu S, který formuje špičku koronaviru do lidské buňky, aby pak byla vyzvána imunitní reakce.

Vedoucí oddělení transplantace kostní dřeně a imunoterapie Nemocnice Hadasa v Izraeli Polina Stepensky ruským vědcům poděkovala. „První, co by se mělo ruským vědcům a lékařům říci, je bravo! Tuto technologii a vědecký přístup dokonale chápeme a schvalujeme. Učinili jste skutečný průlom ve vědě a v medicíně. Děkujeme vám za to, že jste udělali tak skvělou práci,“ uvedla.

Další, kdo sdělil svůj názor, byl Čung Nan-šan, ředitel Centra pro výzkum respiračních nemoci v čínském Kantonu.

„Vysoce oceňuji vakcínu proti covidu-19 vyrobenou Gamalejovým centrem. Gratuluji vaší zemi k státní registraci vakcíny. Ruská adenovirová vakcína je bezpečná a měla by úspěšně dokončit klinické studie,“ konstatoval.

 

Ze Spojených států zazněl pak názor Hildegundy Ertlové, profesorky z Centra pro vakcíny a imunoterapii Wistarova institutu ve Filadelfii. „Z toho, co jsem viděla, je toto možná nejslibnější platforma.“

Britský profesor virologie Readingovy univerzity z Británie se zmínil také o bezpečnosti vakcíny. „Existuje dostatek informací o rekombinantních adenovirových vakcínách, abychom mohli hovořit o bezpečnosti samotné vakcíny při její obvyklé dávce,“ konstatoval.

Ashwani Mahajan, spoluzakladatel Výzkumného centra Swadeshi v Indii hovořil zase o ceně. „Když bude vyřešena otázka efektivity, nastoupí otázka ceny. Věřím, že na obě otázky dá ruská vakcína dobrou odpověď,“ uvedl.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář