JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

RealClearDefense o americké bezmoci

Spojené státy dosud nemají protiraketový obranný systém, který by mohl odrazit ruské hyperzvukové zbraně.

Uvedli to na stránkách RealClearDefense experti amerického Centra pro veřejnou politiku pojmenovaným po biskupovi Josephovi Rainey Harrisonovi a Prestonovi Lannovi.
Podle odborníků se Pentagon zaměřil na vývoj útočných zbraní, zatímco obranným schopnostem nebyla věnována dostatečná pozornost. Podle jejich názoru program hypersonických zbraní ve Spojených státech „trpí zkreslením“: plánuje se utratit pouze šest procent svého rozpočtu na obranu.

Je to proto, že útočné systémy jsou levnější a snáze se vyvíjejí, napsal RealClearDefense.

„I když útočné výzbroje jsou levnější, jejich potřeba zcela nevylučuje nutnost silné obrany a Spojené státy ji v tuto chvíli nemají,“ uvedl článek.

Podle odborníků ukončení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (Smlouva o INF) postavilo Washington do poměrně nebezpečné situace, takže američtí protivníci mohou nyní „zasáhnout první nebo preventivně zasáhnout systémy nosičů jaderných zbraní“.

„Rychle se měnící geopolitická realita upozorňuje na rizika vyplývající z nedostatečné životaschopné ochrany USA proti hypersonickým zbraním,“ vysvětlili odborníci.

Podle jejich názoru může přerozdělení prostředků Pentagonu vyřešit problém hypersonických obranných systémů. Současně je důležité, aby americká administrativa sledovala výdaje na obranný rozpočet, protože vojenský  resort „je proslulý svými miliardami dolarů do systémů protiraketové obrany bez řádného vyúčtování“.

Spojené státy v poslední době aktivně pracují na vytváření hyperzvukových raket. V roce 2018  americká armáda začala pracovat na raketě ARRW typu vzduch-země. Souběžně s tím USA vytvářejí pro vzdušné síly hypersonickou hypersonickou raketu HCSW. Celkově bude vytvoření ARRW a HCSW stát americký rozpočet téměř jeden a půl miliardy dolarů.

prvnizpravy.cz, realcleardefense.com

Odeslat komentář