JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rebríček „Najpopulárnejších konšpirácií“ svedčí o nekonečnej hlúposti, ideologickej slepote a neinformovanosti …. JEHO ZOSTAVOVATEĽOV

SLOVENSKO: Portály infosecurity.sk a aktuality.sk nedávno publikovali rebríček „najpopulárnejších konšpiračných teórií“, ktorým veria Slováci.

Ako prvú údajnú konšpiráciu uvádzajú presvedčenie o umelom pôvode koronavírusu. Jeho neprirodzený pôvod pritom potvrdili aj českí vedci, na základe skúmania vzorky koronavírusu SARS CoV-2 v labolatóriu Tilia.

Na druhom mieste tieto tzv. spravodajské weby poukazujú na „mylnú predstavu o obrovskej moci Židov“. Opäť, samozrejme, neprihliadajú na nepohodlné informácie o ovplyvňovaní politickej scény napríklad finančníkom Georgom Sorosom, ktorý pritom sám priznal svoj podiel na politickom vývoji na Ukrajine a financovanie aktivít prezidentky Zuzany Čaputovej predtým, než vstúpila do politiky, v rozhovore pre časopis The Guardian.

Trojicu „najpopulárnejších konšpirácií“ uzatvára odmietanie očkovania. Autorka článku pritom opäť tendenčne neberie v úvahu určité fakty, ako napríklad, že zápal mozgu a miechy po očkovaní boli známe ešte v časoch Pasteurovej vakcíny proti besnote v 19. storočí. Rovnako ignoruje aj skutočnosť, že na Novom Zélande bol v roku 1996 zaznamenaný až 60% nárast vzniku detskej cukrovky po zavedení očkovania proti hepatitíde B a neprihliada ani na karcinogénne látky, ktoré bežne obsahujú vakcíny (formaldehyd, atď.), a ďalšie argumenty hovoriace v neprospech očkovania.

Spomenuté weby, ktoré sa hrdia svojim „bojom proti dezinformáciám“, takto v podstate iba prispievajú k šíreniu toho, proti čomu vraj bojujú – lož, nepravdy a polopravdy nahrádzajú nepohodlné a nepríjemné informácie, ktoré sú vďaka mediálnemu tlaku často odsúvané na okraj pod nálepkou „konšpiračných teórií“.

Odeslat komentář