JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík: Prohlášení o desítkách tisících mrtvých na Covid-19 nejsou vůbec ničím podložena (VIDEO)

ČESKO: Jak velký problém je aktuálně podle šéfa FN Motol a někdejšího ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka koronavirus v České republice.

Jak velký problém je aktuálně podle šéfa FN Motol, kandidáta do Senátu (za koalici ČSSD a ANO) a někdejšího ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka koronavirus v České republice?

„Myslíte reálně, anebo mediálně? Protože mediálně je to asi hlavní problém, který tato země má. Reálně je to samozřejmě celosvětová pandemie…“ – říká nejprve Miloslav Ludvík.

„Bohužel tím, jak je to celosvětová pandemie a jak jí je věnována pozornost, váže více zdrojů, které bychom potřebovali jinde. Tím myslím, že většina pacientů, kteří leží v Motole, tak to není covid, je to rakovina, infarkt, mrtvice, porod, autonehoda. Když si to srovnáte na počet pacientů, kteří mají jiná závažná onemocnění, tak těm není zdaleka věnována ani setina pozornosti, jako je tomu u covidu.“ – dodává Ludvík.

V Česku nemáme podle Ludvíka studii promořenosti, takže nevíme, kolik lidí už covid–19 prodělalo.

„Odhady kolísají mezi dvěma, pěti až deseti procenty. Kdyby to bylo pět procent, tak už to prodělalo půl milionu Čechů za posledních sedm měsíců. A chcete-li slyšet, jestli se bát, anebo nebát covidu, tak lékaři jsou opravdu štípnutí napůl stejně jako veřejnost. Někteří ho berou velmi realisticky, někteří jsou až hysteričtí. Ani to není, myslím, dáno tak odborností, je to dáno spíš osobnostním založením člověka.“ – míní Ludvík.

Celé video si môžete pozrieť TU.

Zdroj: xtv.cz / infovojna.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář