JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ředitel Gamalejova ústavu A. Gincburg: Mezi dobrovolníky proočkovanými Sputnikem V nejsou žádní infikovaní

RUSKO: Mezi dvěma tisíci dobrovolníků, kterým byly poskytnuty obě vakcíny Sputnik V, nejsou nakažení koronavirem, řekl Sputniku ředitel Gamalejova ústavu Alexandr Gincburg.

Předtím se na webu objevily informace o údajně věrohodných případech onemocnění koronavirem po prvním i druhém očkování vakcínou Sputnik V, údajně navzdory výskytu protilátek v krvi, po kontaktu s infikovanými onemocněli covidem-19.

Osoba je považována za očkovanou proti koronaviru 21. den po druhém očkování Sputnikem V, řekl agentuře Sputnik Alexandr Gincburg, ředitel Centra N. F. Gamaleji, které vakcínu vyvinulo.

„Co znamená onemocní? Ještě nejsou považováni za očkované po prvním očkování. Pokud se čtvrtý nebo pátý den začnou vytvářet protilátky, to v nejlepším případě, 15., a 21. – 28. den přirozeně dosáhnou náhorní plošiny. Ve skutečnosti jsou proočkováni až po druhém očkování 42. den od prvního. Někdo onemocněl 42. den?“ okomentoval Gincburg zprávy.Ředitel Gamalejova ústavu také vyzval k tomu, aby si lidé nepletli pojmy „onemocnět“ a „nakazit se“.

„Asi dva tisíce lidí již bylo očkováno první a druhou. Nejsou mezi nimi žádní (infikovaní). Je někdo nakažen? Nevím,“ dodal Gincburg.

Více než 50 zemí se zajímá o ruskou vakcínu proti covidu-19

Více než 50 zemí projevilo zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V, řekl Kirill Dmitrijev, generální ředitel Ruského fondu přímých investic.

„Již více než 50 zemí projevilo svůj zájem. Máme mnoho žádostí z předních zemí a je také velmi důležité, aby mnoho zemí provádělo klinické testy, a to i na svých občanech,“ řekl Dmitrijev v rozhovoru pro televizní kanál Rusko 24.V pondělí Ministerstvo zdravotnictví a prevence Spojených arabských emirátů (SAE) schválilo provedení ve své zemi třetí fáze klinických studií ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V.

Vakcína Sputnik V

Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.

Poregistrační klinické studie vakcíny proti koronaviru začaly v Moskvě 7. září a první účastníci byli očkováni 9. září. Celkově se výzkumu zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, 10 tisíc z nich dostane placebo, což je nutné k otestování účinnosti vakcíny.

Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář