JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Robert Fico: Kolíkovci cez svoje firmy okrádajú štát a ľudí

SLOVENSKO: Firma Elektronika a.s., ktorej predsedom predstavenstva je brat Márie Kolíkovej, uzatvára zmluvy s RTVS a Divadlom NS. Firma MK Real s.r.o. zas v minulosti údajne okradla ľudí o správcovský fond.

Na štvrtkovej tlačovej konferencii sa predseda strany Smer-SD Robert Fico a poslanci Ladislav Kamenický a Erik Kaliňák vyjadrili k firmám, ktoré majú spojitosť s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Ide o firmy, ktoré vlastnia Kolíkovej rodinní príslušníci a v ktorých štruktúrach bola Mária Kolíková v minulosti.

Predsedom predstavenstva firmy Elektronika a.s. je Kolíkovej brat. Kým sa nestala štátnou tajomníčkou, bola v orgánoch tejto spoločnosti. „Firma Elektronika a.s. má zmluvy s RTVS a Divadlom NS. Cez svoju firmu okradla RTVS a tým pádom aj štát len za rok 2020 o 1,5 milióna eur. Ona môže takto cicať štát, lebo je ministerka spravodlivosti? Je to konflikt záujmov ako hrom. A kde je teraz predsedníčka jej strany, Veronika Remišová a Sorosove dieťa Juraj Šeliga? Prečo sa teraz neozvú?“ pýtal sa Robert Fico. Spolu s Erikom Kaliňákom upozornili aj na firmu MK Real, s.r.o., ktorá je taktiež prepojená s Kolíkovou.

„Potvrdila sa naša obaja, že MK Real nelegálne podnikala v správcovskom biznise. Majitelia bytov v Moste pri Bratislave nie sú jediní, ktorých firma MK Real okradla o ich správcovský fond. Na Blagoevovej v BA malo dôjsť k rovnakému okradnutiu ľudí. Skúsme vyvinúť tlak, aby sa týmto ľuďom vrátili peniaze,“ uviedol Erik Kaliňák. Robert Fico uviedol, že ak tieto zlodejstvá chránia premiér Eduard Heger či predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, nemajú právo si už otvoriť ústa na nič. Fico upozornil, že ide o podobný podvod, akým sa k pozemkom dostal aj bývalý prezident a bývalý predseda strany Za ľudí Andrej Kiska.

Fico s Kaliňákom upozornili, že firma Elektronika a.s. je pravdepodobne s inými firmami zapletená do monopolu alebo kartelu a dodávajú RTVS produkty za premrštené ceny.

 

Zdroj: https://www.extraplus.sk

Odeslat komentář