JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rostas o jeho obvinení: COSA NAKANOSTRA

Dňa 9.10.2019 som ako šéfredaktor Zem&Vek a riaditeľ vydavateľstva Sofian spolu s mojim právnym zástupcom JUDr. Ľubomírom Hlbočanom na protiextrémistickom oddelení NAKA naštudoval vyšetrovací spis. V súlade s postupom sme navrhli vypočuť a klásť otázky neoprávneným znalcom ad hoc J.Plichtovej a M.Szabóvi. Plichtová sa okrem iného vyjadrila, že keďže vo svojom článku Rostas nespomína holokaust, znamená to, že ho popiera. Táto veta jej posudku sa stala hitom v médiách poukazujúcim na návrat politických procesov.

V tomto duchu sa vyjadril aj predseda trestno-právneho kolégia Najvyššieho súdu SR JUDr. Štefan Harabin. Ten ostro odsudzuje tento proces ako politický akt záujmových skupín, ktoré zastupuje prokurátor Tomáš Honz, vyšetrovateľ Sivko alebo Plichtová a Szabó, ktorí vypracovali posudky v rozpore s ich oprávnením. Harabin navyše dodáva, že je nehoráznosťou, aby sa o týchto skutočnostiach T. E. Rostas dozvedal z médií a dodáva, že všade v civilizovanom svete platí Iura novit curia, „súd pozná právo“. Teda vyšetrovateľ, prokurátor a súd vykladá, čo je extrémizmus a nie Plichtová. Celý proces označuje ako účelovú politickú machináciu zakrývajúcu (od momentu prepadnutia Rostasovej rodiny so samopalmi) nehorázne prešľapy a krytie trestnej činnosti súvisiacej s kauzou Gorila generálnym prokurátorom Čižnárom. Ten bol podľa Harabina o nahrávke a prepojení bývalého generálneho prokurátora D. Trnku s podnikateľalom M. Kočnerom informovaný, ale kryl to. Zastrašovanie a prepad Rostasa a jeho rodiny v čase objavenenia mŕtvol J.Kuciaka a M.Kušnírovej v noci z 25. na 26.február 2018 slúžilo len na odpútanie pozornosti verejnosti. Rovnako teraz Čižnár brzdí nástup trestnoprávnej zodpovednosti Trnku zavádzaním polície tým, že Trnku minimálne pol roka zbavoval neexistujúcej mlčanlivosti. Trnku totiž nebolo treba zbavovať mlčanlivosti, pokiaľ ide o jeho rozhovor s Kočnérom z roku 2014, lebo ide o korupčno-úplatkársky rozhovor dvoch páchateľov trestnej činnosti a nie výkon služobnej povinnosti prokurátora. Čižnár práve preto, aby odpútal pozornosť od jeho evidentného zlyhania pri stíhaní Trnku a už dlhodobého zahmlievania celkovej trestnej činnosti vyplývajúcej z Gorily v rámci monokracie, podal zjavne politickú obžalobu na Rostasa za citáciu Štúra, aby sa kompenzačne zapáčil fašistickým ultraliberálom v médiách, dodal Harabin.

Bývalý prezident policajného zboru SR, generál Tibor Gašpar toto prepadnutie a použitie samopalov ostro odsudzuje a označuje za neprimerané prekročenie právomocí verejného činiteľa so zámerom zastrašovať šéfredaktora Z&V. K aktuálnemu prípadu sa vyjadril advokát šéfredaktora Z&V, JUDr. Ľubomír Hlbočan, ktorý sa svojho času zviditeľnil v kauze amnestie. Spor SR vs rušenie amnestií na Európskom súde pre ľudské práva vyhral. Obhajca T.E.R. uvedenú správu komentoval tak, že obžaloba je paranolmálny jav v slovenskom práve a každý, kto sa pod takéto niečo podpíše, by mal byť superarbitrovaný pre blbosť.

Na záver stanovisko T.E.Rostasa: „V zásade ma už od samotného začiatku tohto procesu potešuje fakt, ako sa vykonštruované nezmysly propagandy progresívneho liberalizmu dostávajú do prudkého kontrastu s mienkou drvivej väčšiny našej spoločnosti a národa. Dôležitým je, aby si aj na základe tohto absurdného prípadu Slovenky a Slováci vo voľbách 2020 dobre rozmysleli, či chcú svojim hlasom podporiť novú normalizáciu, útlak, cenzúru a likvidáciu ľudí s iným názorom na dianie vo svete okolo nás.

Odeslat komentář