JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rostislav Iščenko: Americká vojenská doktrína zlyhala tak na Donbase, ako aj na Blízkom východe

Ruský analytik Rostislav Iščenko na portáli newinform tvrdí že americká bojová taktika a vojenská doktrína na Donbase totálne zlyhali

Američania spoločne s Kanaďanmi a inštruktormi z krajín NATO začali učiť ukrajinských vojakov bojovať podľa amerického vzoru a s využitím amerických vojenských poznatkov. Tieto poznatky následne zúročujú ukrajinskí vojaci počas bojovových stretov na Donbase, cieľom Ukrajincov je dostať separatistov pod tlak a získať kontrolu nad hranicou s Ruskom.

Nová americká taktika však Ukrajincom neprináša žiadne úspechy. Americká stratégia zlyhala aj v Sýrii a Iraku, pričom bojová úroveň protiamericky orientovaných Iračanov a Sýrčanov je podstatne nižšia ako bojová úroveň separatistov. Ukrajinci, ktorí začali bojovať podľa amerických predpisov majú vyššie straty a množstvo problémov.

V sovietskych a ruských vojenských akadémiách sa kladie dôraz na iné atribúty. Ruská škola sa sústreďuje na masívne nasadenie sily s cieľom preraziť obranu protivníka, rozseknúť bojovú líniu a izolovať najdôležitejšie body odporu. Útočí sa na strategické centrá, najdôležitejšími faktormi sú rýchlosť a tvrdosť. Rusi sa vždy skepticky dívali na americký spôsob neustáleho manévrovania, strategického navyšovania síl s cieľom totálne prevýšiť súperove sily a až potom opatrne zaútočiť. Tento systém nefungoval ani v Iraku.

Ukrajinská armáda, bojujúca podľa amerického vzoru nedokáže frontovú líniu separatistov preraziť. Ukrajinci sa sústreďujú na ostreľovanie civilných oblastí a podľa amerického vzoru sa do bojových operácii výraznejšie nehrnú.

Odeslat komentář