JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rozmyslete si to! Na*raný Babiš hrozí ČSSD koncem vlády. Situace se stupňuje

Sotva dozněly slovní salvy kolem podání ústavní žaloby na prezidenta, na obzoru je další politická přestřelka. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) obviňuje koaliční sociální demokraty, že porušují koaliční smlouvu.

V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize obvinila místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), že se „plazí před bankami“. Prohlásila také, že ČSSD vrátí na stůl plány na zavedení sektorové bankovní daně, kterou hnutí ANO opakovaně odmítlo.

Andrej Babiš chápe návrat ČSSD k myšlence bankovní daně jako porušení koaliční smlouvy.

Zleva předseda hnutí ANO Andrej Babiš, šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek po podpisu koaliční smlouvy.

Pokud to ČSSD udělá, je to porušení smlouvy, a musíme zvážit, jestli v takové koalici chceme pokračovat. Bylo by dobré, aby si kolegové smlouvu přečetli, než něco podniknou,“ řekl LN premiér Andrej Babiš (ANO).

Sociální demokraté věří, že by bankovní daň přinesla do rozpočtu 14 miliard korun. Členové hnutí ANO oponují, že by to v konečném důsledku jen zhoršilo postavení klientů českých bank.

Odeslat komentář