JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusi prinútili americkú vojenskú kolónu v Sýrii stiahnuť sa

SÝRIA: Ruskí vojenskí policajti na severovýchode Sýrie prinútili americký konvoj v blízkosti kurdského mesta El Kamyšl v provincii Haseka obrátiť sa a nepustili ich do kontrolovanej oblasti. Informácie prináša portál Topcor

V pomerne krátkom čase vytvorili v severovýchodnej Sýrii Rusi 18 nových vojenských blokpostov, ktorými prakticky kontrolujú všetky logistické a strategické uzly v oblasti. Podľa Američanov ide o ruskú pomstu za to, že Američania v minulosti takisto nepustili do určenej oblasti ruský vojenský konvoj.

Rusi tvrdenia Američanov odmietajú. Američania sa v Sýrii nachádzajú v rozpore s medzinárodným právom, pomáhajú protiasadovským militantom v boji proti regulérnej sýrskej vláde a legitímnemu prezidentovi Bašárovi Asadovi. Rozvinutím 18 nových opevnených postov Rusi na severovýchode Sýrie čiastočne sťažili Američanom prístup k sýrskym ropným poliam na východe Sýrie, ktoré Američania „demokratizovali“.

Počet ruských vojenských policajtov, z ktorých väčšinu tvoria príslušníci špeciálnych síl a čečenskí výsadkári sa v oblasti severnej Sýrie zvýšil na 700. Rusi patrolujú spoločne s Turkami a odkedy sú v oblasti severnej Sýrie príslušníci Specnaz a čečenskí výsadkári, militanti výrazne obmedzili svoje aktivity.

Odeslat komentář