JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rúška ako ďalšia možná otrava CO2: Pitva nevyvrátila rúško ako príčinu úmrtia 13 ročného dievčaťa v Nemecku

NEMECKO: Verejnosť pred pár dňami šokovala správa o úmrtí 13-ročného dievčaťa v školskom autobuse v nemeckom Büchelbergu.

Mladá študentka mala na tvári rúško, keď sa náhle zrútila na zem a o niečo neskôr v nemocnici zomrela. Pitva údajne nepriniesla jednoznačný výsledok. Odvtedy úradom ani verejnosti neboli poskytnuté žiadne ďalšie informácie.

Pitva neposkytla presvedčivý výsledok

11. septembra 2020 priniesli noviny Die Rheinpfalz správu o výsledkoch súdom nariadenej pitvy zosnulého dievčaťa. Alebo lepšie povedané, nebolo čo hlásiť, pretože pitva neposkytla jednoznačný výsledok o príčine smrti.

Prokuratúra uviedla, že „podrobnejšie vyšetrovanie“ bude trvať dlhšie.

Je to ťažko pochopiteľné, pretože nevieme o mnohých takých prípadoch, kedy by pitva trvala tri alebo viac týždňov, no berieme názor prokuratúry na vedomie.

Na internetovej stránke Wikipedia sa píše: „V závislosti od príčiny smrti a zložitosti pitvy trvá pitva zvyčajne dve až tri hodiny, najviac štyri hodiny.“

Prečo má čakanie na výsledky pitvy v tomto prípade trvať tak dlho? Taja úrady niečo alebo sa nebodaj snažia zamiesť nepohodlné zistenia pod koberec?

Špecialista popisuje, ako mohlo dôjsť k smrti

Lekár Dr. Bodo Schiffmann komentoval predbežný stav vyšetrovania na jednom videu takto:

„Nosenie rúšok bez indikovaného lekárskeho účelu môže ľuďom aj uškodiť. Teraz jedno trinásťročné dieťa zomrelo počas nosenia rúška. Pitva zatiaľ nedospela k žiadnemu výsledku, teda okrem toho, že toto dieťa malo rúško.

Deti nedokážu adekvátne kompenzovať stav, keď dýchajú príliš veľa vlastného CO2 (oxidu uhličitého). Vtedy začínajú zle dýchať a vôbec si nevšimnú, kedy sa už takmer dusia.

Objavia sa poruchy obličiek, elektrolytov a poruchy srdcového rytmu. No a potom už len spadneš a si mŕtvy.“

Kontrolóri faktov sú rozhorčení o nesúhlasia s odlišnými názormi

Takzvaní kontrolóri faktov, ako napríklad ľavicová Mimikama, rozhorčene reagovali na podozrenia, že dievča mohlo kvôli rúšku na tvári zomrieť na otravu CO2.

Preto títo novodobí „kontrolóri pravdy“ v službách systému rozhodli, že by sa zatiaľ nemalo špekulovať o možnej príčine smrti súvisiacej s rúškom.

Vo všeobecnosti si „kontrolóri faktov“ dávajú silno záležať na tom, aby sa pri téme rúšok šírili iba pozitívne názory, ktoré rúška ospevujú, zatiaľ čo varovania renomovaných vedcov sú ignorované.

Pred CO2 pod rúškami varovalo aj profesijné združenie pediatrov

V Nemecku profesijné združenie pediatrov dokonca odporučilo, aby rúška vôbec nenosili aspoň deti do 6 rokov.

Pod rúškom by sa im totiž pri nesprávnom dýchaní mohlo nahromadiť príliš veľa CO2, čo v konečnom dôsledku vedie k paralýze dýchania.

Nedávno sme priniesli článok o liste, ktorý napísalo 78 nemeckých profesorov, pediatrov, školských lekárov, psychiatrov a ďalších medicínskych špecialistov a adresovali ho učiteľom a riaditeľom škôl.

Vo svojom liste odborníci upozorňovali na riziká hyperkapnie (zvýšenej hladiny CO2 v krvi), ako tento stav u detí rozpoznať a čo je potrebné v takom prípade bezodkladne urobiť.

Odporúčame vám si uvedený článok prečítať.

Zdroj: https://www.badatel.ne

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář