JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruská armáda vo všetkých kategóriách pozemných síl prevyšuje americkú

RUSKO: Časopis „National Interest“ označil 5 najsilnejších armád sveta. Podľa expertov publikácie je Rusko na druhom mieste, keď prekonáva Američanov vo všetkých kategóriách pozemných síl.

Prvé miesto obsadili USA, čo vysvetľujú skutočnosťou, že USA majú obrovský rozpočet na obranu, rozsiahlu infraštruktúru a veľký počet vojakov.

Ak hovoríme o ruskej armáde, v publikácii sa uvádza aktívne oživenie flotily. Očakáva sa, že tento rok nová generácia ruských ponoriek strategických a riadených striel prinesie Rusku náskok.

Odborníci poznamenali, že Rusko bude schopné posilniť svoju pobrežnú obranu pomocou modernizovaných korviet a ďalších malých lodí. Ruská armáda je vo všetkých kategóriách pozemných síl lepšia od americkej. Podľa autorov publikácie výnimkou je obrnená technika.

Na treťom mieste v rebríčku svetových armád sa umiestnila Čína. Podľa expertov časopisu krajina dlhodobo investuje vo všetkých vojenských sektoroch. Peking má najväčšiu rezervu vojensky zodpovedných občanov vhodných na službu.

Autori publikácie umiestnili na štvrtú pozíciu indickú armádu. Krajina má veľkú skupinu tankových vojsk, pobrežné obranné sily a solídnu rezervu diel.

Top 5 uzatvára Japonsko. Vlani z tejto pozície vytlačilo poprvýkrát Francúzsko. Japonsko má silné vzdušné sily a aktívne napreduje v určitých kategóriách námorných síl.

 

Zdroj: https://www.slovanskenoviny.sk

Odeslat komentář