Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
RUSKO: Kirill Dmitrijev, šéf Ruského fondu přímých investic (RDIF), prohlásil, že ruská vakcína proti koronaviru, která nese název Sputnik V, se bude vyrábět v Indii, Brazílii, Jižní Koreji a Číně.
Sputnik V může být do latinskoamerických zemí dodán v prosinci
V rámci společné online konference Ruského fondu přímých investic a Institutu Bering-Bellingshausena pro studium obou Amerik, věnované vakcíně Sputnik V a perspektivám ruské spolupráce s latinskoamerickými zeměmi, Kirill Dmitrijev rovněž uvedl, že ruská vakcína Sputnik V by mohla být dodána do latinskoamerických zemí v prosinci.
„Věříme, že již v prosinci budeme moci zahájit dodávky do Latinské Ameriky. V tomto měsíci totiž vyrobíme desítky milionů dávek vakcín… V lednu pak začneme s velmi aktivními dodávkami,“ uvedl Dmitrijev.
RF je připraveno nabídnout vakcínu i Evropě
Kromě toho se objevila informace, že je Rusko připraveno vyměnit si zkušenosti ohledně vývoje vakcíny proti koronaviru a očekává, že s tím budou souhlasit i evropské země. Prohlásila to předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenko.
„Jsme otevřeni výměně zkušeností, abychom tyto vakcíny mohli nabídnout (k dispozici dalším zemím, pozn. red.). Nabízíme je dalším státům a jsme připraveni je dodávat, a chceme totožnou reakci,“ uvedla Matvijenko na setkání s Generální tajemnicí Rady Evropy Marií Pejčinović Burić.
V Kremlu zaznamenali vysokou poptávku po ruské vakcíně proti covidu-19 v zahraničí
Ruský fond přímých investic úspěšně propaguje ruskou vakcínu proti koronaviru na světovém trhu, je velmi žádaná, řekl novinářům tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
„Naše vakcína je velmi aktivně propagována na světových trzích, je velmi aktivně propagována v rámci spolupráce s jinými státy, Ruský fond přímých investic se zabývá propagací vakcíny v mezinárodním formátu, pracuje velmi úspěšně a setkává se se zvýšenou poptávkou po produkci ruských vědců,“ řekl Peskov.Minulý týden ruský prezident Vladimir Putin a korunní princ Saúdské Arábie Mohammed bin Salman Al Saud diskutovali o spolupráci v boji proti koronaviru a perspektivách používání ruské vakcíny Sputnik-V. V této souvislosti se novináři zeptali zástupce Kremlu, zda je plánováno dodávání vakcín do Saúdské Arábie a zda královská rodina vyjádřila přání být očkována.
„Nemohu mluvit za královskou rodinu Saúdské Arábie. Chcete-li získat odpověď na tuto otázku, musíte kontaktovat královskou rodinu.“
Vakcína Sputnik V
Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany. Vakcína dostala název Sputnik V.
Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kdo pracují s nemocnými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku by mělo začít v říjnu.
Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci. Očkování se plánuje provádět ve dvou etapách: nejdříve složkou I a o tři týdny později složkou II.
Jak oznámili na ruském ministerstvu zdravotnictví, toto dvojnásobné schéma umožní vytvořit dlouhodobou imunitu až na dva roky.
Zdroj: https://cz.sputniknews.com/
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi