JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruské ministerstvo vnútra aj Bielorusko zaradili Cichanovskú na zoznam hľadaných osôb. Neúspešná prezidentská kandidátka je obvinená z pokusu o spiknutie a puču za účelom nelegitímneho, vlastizradného uchvátenia moci.

RUSKO: Bývalú bieloruskú kandidátku na prezidenta Svetlanu Cichanovskú zaradili do databázy hľadaných osôb ruského ministerstva vnútra v rámci boja proti trestnej činnosti v Spoločenstve nezávislých štátov (SNŠ), v Rusku proti nej nezačali žiadne trestné úkony, uvádza sa na webovej stránke ministerstva

„Hlavné informačné a analytické centrum ministerstva vnútra RF vytvára a vedie medzištátnu informačnú banku, ktorá funguje na základe dohody o vzťahoch ministerstiev vnútra v oblasti výmeny informácií z 3. augusta roku 1992 a dohody o výmene informácií v oblasti boja proti zločinu z 22. mája roku 2009 uzavretej v rámci SNŠ, „uviedlo ministerstvo vnútra.

Ministerstvo vysvetlilo, že táto informačná banka je tvorená v súlade s predpismi príslušných orgánov o medzištátnom vyhľadávaní osôb, ktoré v roku 2015 schválila Rada predsedov vlád SNS.

Ako médiá už predtým informovali, po bývalej bieloruskej kandidátke na prezidenta Svetlane Cichanovskej vyhlásili medzištátne pátranie na území Ruska. Vyplýva to z databázy ruského ministerstva vnútra.

„Dôvodom pátrania: hľadaná podľa článku Trestného zákonníka RF,“ uvádza sa.

Po prezidentských voľbách v Bielorusku vytvorila opozícia z iniciatívy Cichanovskej koordinačnej rady na odovzdanie moci v republike. V tomto ohľade začal Úrad generálneho prokurátora Bieloruska trestné konanie vo veci výzvy na ovládnutie moci. Šesť zo siedmich členov prezídia koordinačnej rady bolo zatknutých, alebo sú v zahraničí. Cichanovská sama odišla do Litvy z bezpečnostných dôvodov.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář