JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruské systémy S-300 v Líbyi vystrašili pilotov tureckých F-16 – odmietli lietať bližšie ako 200 kilometrov

LÍBYA: Turecká armáda odmieta letieť bližšie ako 200 kilometrov k líbyjskej Sirte. „Zbytočné“ ruské systémy PVO S-300 sa ukázali ako také zastrašujúce zbrane nasadené líbyjskou národnou armádou neďaleko mesta Sirte, že sa piloti tureckých stíhačiek F-16 odmietli priblížiť k oblasti bližšie ako 200 kilometrov. Podľa líbyjských zdrojov si turecká armáda uvedomuje, že stíhačky F-16 sú z mora veľmi zraniteľné, a Haftarova armáda na ne zaútočí bez varovania.

Informácie o presune obľúbených ruských protivzdušných obranných systémov S-300 do Líbye sa objavili asi pred mesiacom – tieto údaje potvrdili príslušné fotografie a potom čo stratilo v Al -Jufra niekoľko svojich lietadiel, systémy PVO a systémy elektronického boja. Od tohto obdobia Turecko neurobilo jediný pokus o útok na pozície líbyjskej národnej armády.

.

Ak vezmeme do úvahy možnosti ruského „obľúbeného“ S-300, sú tieto komplexy schopné odhaliť turecké stíhačky dávno predtým, ako tieto môžu urobiť čokoľvek, aj iba skúsiť minimálnu provokáciu, hoci komplexy umiestnené v blízkosti Sirte nestačia na zabezpečenie plnej kontroly nad vzduchom priestoru Líbye pozdĺž pobrežia.

Predtým existovali informácie, že Egypt môže preniesť pobrežné raketové systémy do výzbroje LNA, čo ohrozuje prítomnosť tureckých vojnových lodí v tomto regióne.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář