JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

RUSKO A ČÍNA PODPÍSALI MEMORANDUM O VYBUDOVANÍ MESAČNEJ STANICE. USA SA ZMOHLO LEN NA SFALŠOVANÉ PRISTÁTIE NA MESIACI V ROKU 1969 NATOČENÉ REŽISÉROM KUBRICKOM V ŠTÚDIU V NEVADSKEJ PÚŠTI

RUSKO/ČÍNA: Ruská federácia a Čínska ľudová republika podpísali memorandum o vybudovaní mesačnej stanice.

Dmitrij Rogozin, generálny riaditeľ štátnej korporácie „Roskosmos“ a Zhang Kejian, šéf Čínskej národnej vesmírnej správy , 9. marca 2021 prostredníctvom videokonferencie podpísali Memorandum o porozumení medzi vládou Čínskej ľudovej republiky a vládou Ruskej federácie o spolupráci pri vytvorení Medzinárodnej vedeckej lunárnej stanice (MVLS).

Spoločnosti „Roskosmos“ a ČNVS, vedené zásadami paritného rozdelenia práv a povinností, budú podporovať spoluprácu pri vytváraní raketového systému s otvoreným prístupom pre všetky zainteresované krajiny a medzinárodných partnerov s cieľom posilniť spoluprácu v oblasti výskumu a podporovať prieskum a využívanie vesmíru pre mierové účely v záujme celého ľudstva.

V rámci projektu na vytvorenie MVLS Rusko a Čína na základe svojich skúseností z oblasti vedy o vesmíre, tvorby a využívania vesmírnych technológií spoločne vypracujú cestovnú mapu pre vytvorenie MVLS, ako aj budú blízko spolupracovať pri plánovaní, zdôvodňovaní, dizajne, vývoji, implementácii a prevádzke projektu smerujúceho k vybudovaniu MVLS, vrátane jeho prezentácie pred svetovou vesmírnou komunitou.

Rusko a Čína sa tradične usilujú rozvíjať spoluprácu v oblasti vesmírnych technológií, vesmírnej vedy a využívania kozmického priestoru. K dnešnému dňu bola v rámci spolupráce v oblasti prieskumu Mesiaca a hlbokého vesmíru podpísaná Dohoda o spolupráci medzi spoločnosťou „Roskosmos“ a Čínskym národným úradom pre vesmír, ktorá sa úspešne implementuje v rámci koordinácie ruskej misie s orbitálnymi kozmickými loďami Luna-Resource-1 a čínskej misie na preskúmanie polárnej oblasti Mesiaca „Chang’e-7“, ako aj dohody medzi štátnou korporáciou „Roskosmos“ a Čínskym národný vesmírnym úradom o spolupráci pri vytváraní spoločného dátového centra o výskume Mesiaca a hlbokého vesmíru.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info/

Odeslat komentář