JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusko dodáva nový liek na Koronavírus Avifavir do krajín Latinskej Ameriky

RUSKO: V globálnom boji proti koronavírusovej epidémii sa objavujú dva trendy. Zatiaľ čo štáty ako USA a Brazília, ktoré pôvodne popierali existenciu alebo nebezpečenstvo vírusu, sú na medzinárodnej úrovni čoraz viac izolované, iné štáty posilňujú spoluprácu .

Rusko 3. augusta podpísalo dodávateľskú zmluvu na nový liek Avifavir so siedmimi krajinami v Latinskej Amerike. Latinská Amerika sa stala globálnym centrom pandémie koronavírusu, pričom päť miliónov ľudí bolo testovaných pozitívne a bolo zaregistrovaných viac ako 200 000 úmrtí súvisiacich s vírusom COVID-19.

Argentína, Bolívia, Honduras, Paraguaj, Salvádor, Uruguaj a Ekvádor dostanú v prvej etape najmenej 150 000 balení tohoto prostriedku proti infekcii SARS-CoV-2. Taktiež Brazília a Južná Afrika oň požiadali. V súčasnosti sa však môže podávať iba pod klinickým dohľadom. Okrem toho ešte nebude k dispozícii na otvorenom trhu.

Ruský fond priamych investícií (RDIF) uviedol, že bolívijská farmaceutická spoločnosť Sigma Corp SRL prevezme regionálnu výrobu a distribúciu Avifaviru, pre ktorú dostane potrebnú technológiu z Ruska . Zmluvnými partnermi sú ruské spoločnosti Chromis a ChemRar. Avifavir znikol ďalším vývojom japonského lieku favipiraviru, ktorý sa úspešne používa proti vírusovej chrípke od roku 2016. Patentové práva sa skončili v roku 2019, a preto sa v súčasnosti považuje za generický liek.

Začiatkom júla Natalia Vostokova, hlavná riaditeľka spoločnosti IPharma, predstavila produkt na ruskom veľvyslanectve v Guatemale. Tam sa zorganizovala videokonferencia s viac ako tisíckou účastníkov z oblasti medicíny, priemyslu a politiky v Latinskej Amerike. Vostoková ubezpečila, že v štúdiách sa 65 percent pacientov zotavilo do štyroch dní od užitia prípravku a 85 percent malo negatívny výsledok testu na piaty deň. Rozhodujúcim faktorom je však to, že Avifavir sa používa v počiatočnej fáze a v polovici vývoja ochorenia, medzi štvrtým a desiatym dňom. „Prípravok spomaľuje genetickú reprodukciu vírusu. Môže byť tiež použitý aj proti iným infekciám,“ uviedla Vostokova.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář