JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusko předvedlo Američanům hypersonický raketový systém

RUSKO: Ruská armáda předvedla americkým vojenským specialistům raketový systém „Avangard“ s hyperzvukovým jaderným kluzákem, uvedla agentura TASS s odkazem na ruskou armádu.

„V rámci provádění Smlouvy mezi Ruskou federací a Spojenými státy o opatřeních k dalšímu snížení a omezení strategických útočných zbraní byl americkému inspekčnímu týmu ve dnech 24. až 26. listopadu 2019 předveden raketový systém „Avangard“ s hyperzvukovým kluzákem,“ uvedla ve zprávě.

Jak upřesnilo ministerstvo obrany RF, Rusko uspořádalo ukázku nejnovějších zbraní, aby udrželo životaschopnost a účinnost smlouvy START.„Nasazení tohoto raketového systému do bojové služby je plánováno na prosinec 2019,“ uvádí se ve zprávě.

Dříve zdroj ve vojensko-průmyslovém komplexu řekl TASS, že první dvě mezikontinentální balistické rakety UR-100N UTTX, vybavené jaderným blokem „Avangard“, budou na konci listopadu – uvedeny začátkem prosince v dombarovské divizi strategických raketových sil, v režimu pilotní bojové povinnosti.

„Avangard“ je strategický komplex s mezikontinentální balistickou raketou vybavenou řízenou okřídlenou hlavicí. Podle otevřených zdrojů byla bojová jednotka vyvinuta NPO Mašinostrojenija (Reutov, Moskevská oblast) a byla testována od roku 2004. Je schopen létat v hustých vrstvách atmosféry rychlostí více než 20násobku rychlostí zvuku, manévrovat podél kurzu a výšce a překonávat protiraketovou obranu.

Odeslat komentář