JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusko se výborně pobavilo na Trumpově „super-duper raketě která bude 17krát rychlejší, než ty ve službách Ruska a Číny“ … i proto, že USA v současnosti zaostáva zhruba 20 let za ruským vývojem hypersonických raket

USA: Prezident Donald Trump oznámil vytvoření „super-duper rakety“, která bude 17krát rychlejší, než ty ve službách Ruska a Číny

„Teď vytváříme neuvěřitelné vojenské zařízení na úrovni, kterou nikdo předtím neviděl. Nemáme na výběr, musíme konkurovat soupeřům, které máme. Máme to, čemu říkám super-duper raketa. Je to 17krát rychlejší než ruské a čínské rakety,“ uvedl prezident USA.
„Správně,“ řekl americký ministr obrany Mark Esper, který stál poblíž.
Když se zeptali mluvčího Pentagonu Jonathana Hoffmana, na co se prezident konkrétně odkazoval, řekl: „Mohu vaši otázku přesměrovat zpět do Bílého domu. Nemám žádné informace.“

A aby to začalo nabírat podobu taškařice, následovala odpověď s podobným dotazem na mluvčí Bílého domu Kaleigh McEnanyovou. „Jen bych vás poslala zpátky prezidentovi a Pentagonu. K tomuto tématu nemám žádné další informace.“

„Ne, dobře, proti super-duper raketě se nemáme čeho chytit. Vzdáváme se!“ ironicky komentoval informaci generální ředitel Roskosmosu Dmitrij Rogozin na svém tweetu.
Na sociálních sítích pak komentovali zprávu stejně ironicky, protože by pak Trumpova „super-duper raketa“ dosahovala očividně rychlosti 100 kilometrů za sekundu „a pak by ji bylo nejlepší využít v mezigalaktické válce“.
Přes bizarnost Trumpovy zprávy, je ale skutečnoťí, že při vývoji hypersonických zbraní nejdlále postoupily jak Rusko, tak Čína i Spojené státy. Přitom je zjevné, že se nejdále při vývoji této kategorie zbraní dostalo Rusko.

V roce 2018 ruský prezident Vladimir Putin představil Federálnímu shromáždění zprávu o hyperzvukových zbraních – komplexech „Avangard“ a „Kinžal“. Později se informace dopnila vývojem hypersonické řízené střely „Zirkon“.Hypersonická klouzavá křídlová jednotka „Avangard“ je schopna rychlosti až 20násobku rychlosti zvuku. První pluk, vyzbrojený strategickým raketovým systémem s touto jednotkou, je nasazen v divizi raket Jasnenskij v oblasti Orenburgu.

U rakety hypersonického komplexu“Kinžal“ je zaručeno, že překoná všechny stávající systémy protivzdušné obrany a protiraketové obrany a může nést jaderné a konvenční hlavice až do vzdálenosti dvou tisíc kilometrů. První peruť stíhacích stíhaček MiG-31K, vyzbrojená „Kinžaly“, se v prosinci 2017 ujala bojové povinnosti.

Celkově, jak uvedl Boris Obnosov, generální ředitel společnosti „Taktické raketové výzborje“, se v Rusku vyvíjí několik desítek hypersonických projektů.

Čína zase ohlásila úspěšné pokusy se svým hypersonickým kluzákem WU-14.

Odeslat komentář