JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusko zahajuje distribuci bezpečné vakcíny Sputnik V proti Covidu-19

RUSKO: První dávka ruské vakcíny na covid-19, která byla vytvořena Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji, byla předána občanské společnosti. V nejbližší době se očekává její dodání do regionů Ruska, informovalo ruské ministerstvo zdravotnictví.

„První várka vakcíny pro předcházení koronavirové infekci Gam-Covid-Vak (Sputnik V), která byla vytvořená Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji při Ministerstvu zdravotnictví Ruska, prošla nezbytnými zkouškami kvality v laboratořích Roszdravnadzoru a byla předána občanské společnosti,“ prohlásili na ruském ministerstvu.

Ruská vakcína proti koronaviru

Na začátku srpna Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo první vakcínu proti covidu-19 na světě, kterou vyvinuli odborníci Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji za podpory Ruského fondu přímých investic. Dostala název Sputnik V.

Přípravek získal všechna potřebná povolení a prošel úspěšně dvěma fázemi testování na dobrovolnících ve věku 18 až 60 let, u nichž byla v důsledku vakcinace vytvořena imunitní reakce a protilátky na SARS-CoV-2. Klinické testování po registraci začne tento týden, vakcína bude ověřena na 40 tisících lidí.

Podle slov ředitele Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji Ginzburga budou účastníci této etapy pod přísnou kontrolou lékařů. Nebudou hospitalizováni, budou ale důkladně vyšetřeni před testy, po nich a v jejich průběhu. Kromě toho se plánuje elektronické monitorování, dobrovolníci budou moci přímo informovat lékaře o svých nepříjemných pocitech, budou-li nějaké mít.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář