JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruský senátor Alexej Puškov: USA sa začínajú rúcať

USA: Američania vstúpili do chaosu, ich sila slabne v Sýrii a Afganistane. Nezvládli katastrofu s COVID-19, ukázali neschopnosť pomôcť európskym spojencom uprostred pandémie. Nesú zodpovednosť za rasové povstanie a za vnútorné rozkoly.

V meste New York vyhlásili zákaz vychádzania s cieľom zabrániť ďalším násilným protestom vyvolaným smrťou Afroameričana Georgea Floyda, ktorého minulý týždeň v meste Minneapolis v americkom štáte Minnesota zabil počas zásahu belošský policajt. Afroameričan George Floyd zomrel na zadusenie následkom tlaku na krku a chrbte. Preukázala to pitva vykonaná na žiadosť rodiny zosnulého Floyda, ktorého smrť v dôsledku policajného zásahu vyvolala v USA násilné protesty. S odvolaním sa na vyjadrenia právnych zástupcov rodiny o tom v pondelok informovala agentúra AP. Pitva odhalila, že Floydovi sa v dôsledku tlaku prerušil prívod krvi do mozgu, a záťaž na chrbte mu zase sťažila dýchanie. Závery rodinou vyžiadanej pitvy sa líšia od predchádzajúcej oficiálnej pitvy, ktorej výsledky sú popísané v trestnom oznámení voči policajtovi, ktorý proti 46-ročnému Floydovi zasahoval.

Ruský politik a senátor Alexej Puškov v súvislosti s násilnosťami, ktoré sa rozšírili už do viac ako 40 miest uviedol, že Spojené štáty vstúpili do obdobia nepokojov. USA sa začínajú rúcať. Je to vidieť, že ich sila slabne v Sýrii a Afganistane. Nezvládli katastrofu  s COVID-19 nielen v samotných Spojených štátoch, ale ukázali neschopnosť pomôcť európskym spojencom uprostred pandémie. Zlyhávajú v hysterických, neurčitých obvineniach proti Číne. Nesú zodpovednosť za rasové povstanie, za vnútorné rozkoly. USA vstúpil do chaosu“ uviedol na Twiteri senátor Alexej Puškov.

LEA HEČKOVÁ

Odeslat komentář