JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Salvini v europarlamente: Navrhujete zastaviť výrobu a dovážať všetko z Číny. Buď si vás kúpili, alebo vám totálne hrabe. Pracujete len pre slobodomurárov, banky a nadnárodné korporácie!

EU: Vzhľadom k aktuálnym udalostiam je dobre pripomenúť si prejav bývalého talianskeho vicepremiéra Mattea Salviniho v europarlamente spred pár mesiacov, keď sa čoraz viac ukazuje, čo to vlastne globalizácia je, a aké dôsledky to bude mať pre hospodárstva, sebestačnosť a národnú a kultúrnu identitu európskych národov

O tom, čo za skorumpovaní a nekompetentní a hlavne nikým nevolení úradnici sedia na čele EÚ a prijímajú protinárodné nariadenia, je zbytočné hovoriť. Načase je pýtať sa, kto ich upláca, koho záujmy presadzujú a čo chcú naozaj dosiahnuť.

Úzka finančná, obchodná a podnikateľská elita štátov Európy a jej kultúrni a akademickí sluhovia v jednotlivých členských štátoch majú spolu s ďalšími nadnárodnými podnikateľmi a finančníkmi za cieľ vytvoriť z planéty jedno obrovské trhovisko, kde bude slobodná bezcolná výmena tovarov a surovín a slobodný pohyb pracovnej sily. Kvôli tomu sa snažia eliminovať hranice štátov a postupne aj samotné národy. Potom, čo nastane slobodný pohyb pracovnej sily z Ázie a z Afriky do Európy, tak etnické skupiny a národy Európy budú doslova vygumované.

Nadnárodné podnikateľské zoskupenia sa snažia väčšinu priemyslu Európy premiestniť do Číny, kde je lacná pracovná sila a voči podnikateľom benevolentná legislatíva. Vďaka tomu sa Čína stáva hlavným nástrojom globalizácie.

Európa by mala žiť z turizmu a z ľahkého potravinárskeho priemyslu. Tento proces zabezpečí trvalé miliardové zisky pre nadnárodné podnikateľské zoskupenia, banky a korporácie a minimálnu, alebo nízku mzdu pre pracujúcich.

Proti tomuto procesu sa postavil Donald Trump s niektorými podnikateľskými a vládnymi kruhmi v USA a tiež Veľká Británia, ktorá vystúpila z EÚ. Obe krajiny plánujú stiahnuť výrobu z Číny, zavrieť hranice, zaviesť clá, čo už USA aj urobilo, a obnoviť vlastnú hospodársku základňu a sebestačnosť.

Vo svojom prejave vtedy na to poukázal bývalý vicepremiér Matteo Salvini. Na úvod sa opýtal na nezmyselné dotovanie tureckého diktátora z našich peňazí:

„Prihováram sa tým, ktorí sú mimo tejto budovy, nie tým, ktorí vládnu EÚ, lebo ste neschopní, falošní a pokryteckí. Som šokovaný vaším postojom k Erdoganovi. Idete mu dať 10,5 miliardy eur. Keď máte aspoň štipku dôstojnosti, zastavte túto dotáciu tureckému režimu. Nie je možné rozdávať peniaze tým, ktorí nám budú v Európe vysvetľovať, čo je to demokracia a hovoria o nás, že sme fašisti a rasisti. Môžete zastaviť toto financovanie, ktoré kradnete z vreciek Talianov a občanov európskej únie? Už keď sme pri tom, tak zastavte dohody o vstupe Turecka do EÚ, pretože toto nemalo nikdy nastať. Pretože Turecko nikdy nebolo a nebude Európou. Samozrejme, pokiaľ niekto z vás už s nim nerobí biznis.“

„Niekto tu navrhol prestať vyrábať Talianske produkty a vymeniť ich za konkurenčné z Činy. Buď si vás niekto kúpil, alebo vám úplne hrabe. Obnovili ste sankcie proti Rusku, ktoré ako jediné šlo bojovať do Sýrie proti islamským teroristom. Keby sme mali čakať, kým sa európske organizácie rozhodnú bojovať proti ISIS, tak dnes už sedia v parlamente zahalení s guľometmi a dávajú nám lekcie z demokracie.“

„O poľnohospodárstve nepadlo ani slovo. Zamorujete naše stoly a žalúdky európskych detí olejom z Tuniska, pomarančmi z Maroka, paradajky bohvie odkiaľ, nekontrolované stonky z Číny, boh vie čo v nich je, ryža z Kambodže. Žiadam vás, aby ste chránili suroviny, ktoré sú pestované v európskych štátoch a moriach, pred touto komisiou, ktorá všetko devastuje.

Vy ste záhuba európskeho sna, ktorý som chcel zanechať svojim deťom. Bol pokazený ľuďmi ako ste vy. Váš sen sú banky, lobisti, slobodomurári a nadnárodné korporácie. Dajte ruky preč z EÚ a nechajte ju občanom“.

Medzitým Čína aktivizuje rokovania s EÚ o komplexnej investičnej dohode. Uskutočnili sa telefonické rozhovory vicepremiéra ČĽR Liu He s podpredsedom Európskej komisie Valdisom Dombrovskisom. Podľa slov Dombrovskisa sa snažia obe strany ukončiť rokovania o ambicióznej investičnej dohode do konca roka.

Rokovania o komplexnej investičnej dohode EÚ–ČĽR začali v roku 2014. Dohoda sa má stať jednotným mechanizmom regulujúcim investičnú spoluprácu Číny s členskými krajinami EÚ a nahradiť všetky platné bilaterálne dohody o čínskych investíciách s európskymi krajinami.

Čo v preklade znamená, že Čína bude mať také obchodné privilégiá v európskych krajinách, aké určí Európska komisia a nie aké si určia jednotlivé členské štáty.

Dokument má napomôcť uľahčeniu prístupu na európsky trh pre čínske spoločnosti, ale aj prístupu na čínsky trh pre investorov z EÚ.

Predpokladá sa odstránenie diskriminačnej praktiky voči zahraničným investorom, vytvorenie mechanizmov ochrany investícií a zabezpečenie rovnakých pravidiel hry pre zahraničné a domáce spoločnosti a tiež stimulácia stabilného ekologického rozvoja, oi. dodržiavanie základných ekologických a pracovných noriem investormi.

Rokovania o komplexnej investičnej dohode EÚ a ČĽR však pokračujú pomaly. Strany narazili na určité rozpory, keď začali prerokovávať konkrétne znenie dohody. Brusel bral negatívne skutočnosť, že mnoho odvetví v Číne je pre zahraničné investície uzavretých.

Určité ťažkosti vyvolávali taktiež čínske pravidlá kontroly pohybu kapitálu. Neurovnané zostali mechanizmy ochrany práv intelektuálneho vlastníctva a transferu technológií, a táto otázka je teraz pre Európanov obzvlášť chúlostivá, pretože USA z toho urobili obchodnú vojnu.

Ivan Blaho

Odeslat komentář