JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Satanovský vyčíslil neočekávané tahy Ruska, které zmařily plány Západu proti němu

RUSKO: Rusko za poslední roky realizovalo řadu pro Západ neočekávaných tahů, které zmařily plány USA a NATO. Hovořil o tom politolog Jevgenij Satanovský.
Podle vyjádření experta zlom v zahraniční politice RF nastal po mnichovském projevu Vladimíra Putina v roce 2007. Tehdy, jak tvrdí Satanovský, „Moskva pochopila, že ji nikdo nemá rád a mít rád nehodlá, že žádná rovnost a rovnoprávnost nebude – zadupou a zaženou nás do bahna“.

Výsledkem toho byli neočekávané kroky RF: v roce 2014 tak došlo k opětnému sjednocení Krymu s Ruskem. Politolog tvrdí, že to proběhlo „ve vyostřené situaci zítřejší válečné krize“. Stejně neočekávaně pro Západ se řešily problémy Ruska na severu a Blízkém východě, kde situace přímo ohrožovala jeho zájmy a bezpečnost.

„Neméně ostrá situace vznikla se Zapolárním vojenským okruhem a Severní mořskou cestou – tam to nebylo lepší, než s Krymem. Za situace, kdy ti už už dorazí Asada a vezmou se za nás, vznikla syrská expedice, která vedla k dost neočekávaným (výsledkům) pro samotné organizátory. Vždyť co se podařilo: dvě základny, S – 400, východní Středomoří a kontrola nad černomořskými průlivy od jihu“, řekl Satanovský.

Ochrana černomořských průlivů také zachovala na vysoké úrovni vztahy RF a Kazachstánu, který dodává ropu po dané trase pomocí Transnefti. K dalším tahům Ruska Satanovský zařadil podporu legitimního prezidenta Venezuely Nikolase Madura v době pokusu o převrat, sblížení se s Afrikou, vtělené do summitu v Soči Rusko – Afrika, a také zprovoznění Krymského mostu, výstavba Severního proudu 2, Síly Sibiře a Tureckého proudu. Partnerství s Tureckem politolog rovněž zařadil k neočekávaným pro Západ krokům Moskvy.

„Akce plodí reakci. Probíhají neočekávané tahy. Nějak se ochladilo – tak se muselo makat“, řekl Satanovský ve vysílání Vesti FM.

Dříve politolog amerikanista Sergej Sudakov hovořil o vlivu mezinárodních projektů Ruska na snížení globální úlohy USA. Podle jeho vyjádření dirigentská hůlka Washingtonu už není vidět v Číně, Evropě a Turecku díky plynovodům jimi vytvořenými ve spolupráci s Moskvou.

Odeslat komentář