JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Sedláci v Německu protestují proti eko-teroristům

V Německu se do ulic se svými traktory vyhrnuly tisíce sedláků protestujících proti vládní ekologistické agendě a proti klimatu nepřátelství vůči zemědělcům, kteří jsou předmětem útoku městských ekoteroristů.

V úterý vedli sedláci po celém Německu ‚traktorové přehlídky‘ ve městech. Podle německých novin Die Welt asi 2 000 traktorů se vhrnuly do města Bonn a tisíce sedláků vyrazily do Hanoveru, Mnichova, Berlína a Hamburgu. Tito sedláci organizovaní skupinou zvanou ‚Půda vytváří stmelení‘ nejenže požadují vytvoření zemědělsko-environmentální politiky, ale také se dožadují úcty od veřejnosti, která tyje z plodů jejich práce.

Protestující měli transparenty s textem: „Milý konzumente, já jsem pořád tady. Mluv prosím tě se mnou, a ne o mně.“

Další transparent zní: „Bez sedláků, smažko, nebudeš mít co smažit.“

Traktory blokují Kennedyův most, jelikož sedláci v západoněmeckém Bonnu 22. října 2019 protestují proti zemědělské politice německé vlády včetně plánů na útlum glykofosfátových pesticidů a realizaci další ochrany zvířat. 

Sedláci v Německu se cítí, že se z nich pravidelně stávají obětní beránci pro ekologické problémy a jsou na ně hony na čarodějnice jako na znečišťovatele a mučitele zvířat.

Na webové stránce této skupiny říkají: „Tento trvalý negativní sentiment tepání do sedláků vyvolává v této profesi hněv a frustraci… Za takovýchto sociálních okolností a pod neustálým pranýřováním, které obvykle není ani profesionální, ani patřičné, ztrácí zemědělská profese atraktivnost.“

Další důležitý zdroj obav sedláků představují tíživé regulace, které se na ně uvalují, aniž by je s nimi kdokoliv konzultovat. V současnosti je problém regulace týkající se limitů na použití insekticidů a hnojiv.

Mnozí sedláci si myslí, že nové regulace budou ku prospěchu ohromným agrárním korporacím, které si mohou dovolit dodržování těchto nových předpisů, zatímco malé rodinné farmy se pod drtivým tlakem regulací zhroutí.

Jeden sedlák řekl holandské vysílací společnosti NOS, že: „Nestihneme ještě zavést jeden předpis, a hned přichází už další.“

Tyto protesty po celém Německu přichází poté, co se tento měsíc ve svých traktorech tisíce sedláků v Holandsku vydaly odmítat ekologistické agendy. O pár týdnů později to ti protestující zase zopakovali, kdy se tisíce traktorů zase vydaly na holandské hlavní město, aby zase protestovaly proti utlačitelským evropským zákonům a zpochybnily ty proti-venkovské sentimenty mezi zelenými měšťany.

Farmáři při demonstraci v Bonnu v západním Německu 22. října 2019 protestují proti zemědělské politice německé vlády včetně plánů na útlum glykofosfátových pesticidů a na zavedení větší ochrany zvířat.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář