JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Senátor USA zablokoval zákon o sankcích za vměšování do voleb!

USA: Republikánský senátor Mike Crapo zablokoval pokus o přijetí rezoluce zaměřené na zabránění „vměšování“ do amerických voleb Ruskem a dalších zemí a zaměřenou se na uvalení sankcí, uvedl deník Hill.

Koncem července republikánský senátor Marco Rubio a jeho demokratický kolega Chris van Hollen navrhli, aby byl ve vojenském rozpočtu USA zakotvena možnost rozšířených sankcí za „vměšování do voleb“ proti energetickým, bankovním a obranným sektorům Ruské federace, avšak pouze v případě, že k takovému zásahu dojde budoucnost.
Jedna z navrhovaných změn tehdy projednaného rozpočtu na obranu vyžadovala, aby národní zpravodajské jslužby do 30 dnů po každé volbě podaly zprávu o tom, zda Rusko do těchto voleb zasáhlo, a i v případě jakýchkoli pochybností v rozvědce nebo Kongresu automaticky obnovit sankce vůči státnímu dluhu (Ruska).

Publikace uvádí, že Crapo je předsedou senátního bankovního výboru, který má pravomoc rozhodovat o sankcích. Ve Spojených státech, podle kongresových pravidel, může každý senátor zablokovat usnesení celého Senátu.
Crapo během projevu zdůraznil, že horní komora již přijala zákon o sankcích proti Ruské federaci v roce 2017.

„Myslím, že prezident Trump uložil Rusům více sankcí než kterýkoli jiný prezident v naší historii. Mechanismy stanovené v tomto návrhu zákona jsou určeny spíše k útoku na Trumpovu administrativu a republikány, než k útoku na Rusy a ty kdo by se pokusil zaútočit na naši zemi a zaútočit na naše volby,“ řekl Crapo.

Zdůraznil, že je v tomto ohledu připraven zvážit další právní předpisy, varoval však, že sankce jsou„dvojsečný meč“.

Spojené státy obvinily Rusko z účasti ve volbách v roce 2016, což Moskva kategoricky odmítá.

Odeslat komentář