JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Senátor Valenta má vážný dotaz pro Evropskou komisi: Nezdaníme nakonec i vzduch a „prdy“?

EU: Senátor a miliardář Ivo Valenta se hrozí nad dalším nápadem Evropské komise, jak získat 750 miliard eur, které EK chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím EU. Uvažuje totiž mimo jiné o zavedení nové daně. „EU zase perlí. Nezdaníme nakonec i vzduch a ‚prdy‘?“ zlobí se ve svém facebookovém příspěvku senátor, jenž vidí řešení spíše ve snížení počtu bruselských úředníků.

„Ušlechtilou myšlenkou je snaha o pomoc členským zemím (což by se od ní snad logicky očekávalo) – jenže kde na to vzít? EU potřebuje cca 750 miliard eur. A ty nemá. Řešení se nabízí samo. Zavést novou daň,“ informuje úvodem o záměrech Evropské komise senátor Valenta.

Podle evropského komisaře pro rozpočet by tato daň mohla mít podobu daně z nerecyklovaných plastů, z prodeje emisních povolenek, nebo také ze zdanění velkých internetových firem.

Eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn tvrdí, že tyto daně obyvatelé nijak zvlášt nepocítí. „Prý by tyto nepřímé daně obyvatele nezatížily. Věří tomu někdo?“ táže se nedůvěřívě senátor. Nediví se, že je EU v prosazování záměru skeptická. Naopak by se divil, kdyby na tento krok všechny členské státy souhlasně kývly.

„Co třeba snížit počet naprosto zbytečných bruselských úředníků, případně jim alespoň snížit platy?“ navrhuje Valenta, kde by se dalo získat mnoho peněz navíc. „Opravdu nepředpokládám, že jsou tito lidé plně vytíženi,“ dodává závěrem.

Evropu rozděluje i samotný záchranný fond. Pro současný návrh je třeba Slovensko, proti ale zase Česko. Plánovaný summit v Bruselu koncem června bude opět prostřednictvím videokonference. Ani tentokrát se tak zástupci členských států nepotkají v Bruselu osobně.

Odeslat komentář