JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Senátor Žaloudík ostře kritizuje návrat roušek: Čeká nás doba covidí. Opatření budou společnost poškozovat více než virus sám (VIDEO)

ČESKO: Jan Žaloudík (ČSSD) kroutí hlavou nejenom nad vývojem politického pozadí pandemie v Česku, ale i ve zbytku světa

Uznávaný lékař a senátor Jan Žaloudík (ČSSD) nerozumí postupu vlády v boji s pandemií koronaviru. Návrat plošného nařízení nošení roušek je podle něj nesmysl. Je to jako zjišťovat při nehodě na dálnici, jestli má zraněný bradavici, řekl TN.cz dlouhodobý kritik přístupu ke Covid-19.

Roušky se od 1. září plošně vrátí do vozů hromadné dopravy, obchodů, škol a dalších vnitřních prostor. Nařízení má platit až do března příštího roku. Epidemiologickou situaci v Česku bude i nadále znázorňovat semafor rizika přenosu nákazy.

Nová pravidla v pondělí a úterý představili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a školství Robert Plaga (ANO). Setkala se s nepochopením nejenom laické, ale i odborné veřejnosti. Hlavou nad nimi kroutí i známý onkolog a senátor Jan Žaloudík (ČSSD).

„Čeká nás doba covidí, co se jen tak nevidí. A virus už za to nemůže,“ říká senátor. Žaloudík označuje Covid-19 a opatření které s sebou pandemie přinesla jako regulátor společnosti.

„V budoucnu by mohla nastat doba covidí A stane se to regulátorem fungování společnosti, protože lecos vyhovuje. Tuto záminku bychom si neměli brát, medicína si to nezaslouží. Je to jakýsi nový regulátor na scéně,“ řekl senátor.

„Kdybych jako lékař, onkolog, vlastenec měl s láskou vlasti něco doporučit, nebo mohl, nebo měl to právo, tak bych řekl, dejte manuály do archivů, odložte roušky, udržujte čistotu těla i ducha, chovejte se přesně tak jako loni, předloni a před pěti lety, vůbec nic se nestane,“ řekl.

„Všichni budeme mít aplikaci, budeme sledovatelní, všichni budeme mít roušku a dodržovat odstupy. Jsou to příliš vážné věci na to, aby se zaváděly jenom tak s jedním hloupým virem,“ řekl TN.cz Žaloudík. „Celý život jsem se pohyboval mezi chorobami, které fakt zabíjely. Připadá mi to jako degradace,“ pokračoval.

„Je to stejné, jako když se budete při velkém úrazu na dálnici, kde se válejí polomrtví lidé na silnici, zabývat tím, jestli mají bradavici na předloktí, nebo ne, a na základě toho je budete nějakým způsobem selektovat,“ dodal rázně.

Žaloudík kroutí hlavou nejenom nad vývojem politického pozadí pandemie v Česku, ale i ve zbytku světa. „Trvale mi na tom není jasný ten celosvětový rámec. Ať zauvažujete jakýmkoliv směrem, jste vždycky v nějaké konspirační teorii. Všechny teorie byly vždycky konspirační. Když nevím, jestli je země kulatá, nebo placatá, musím si to ověřit. Tyto věci se skutečně nedělají z titulu moci, anebo kluci vědí něco, co my nevíme. Může jít o bezpečnostní důvody, možná nám běží nějaká informační válka, o které ani nevíme,“ uzavřel onkolog.

Od začátku epidemie se v Česku potvrdilo 20 202 případů nákazy koronavirem. Momentálně s nemocí Covid-19 zápolí 5181 lidí, z toho 96 v nemocnicích. Podlehlo jí 399 infikovaných, 14 622 se zotavilo. Podle koronasemaforu jsou i nadále všechny okresy bez rizika komunitního přenosu. Zeleně (první stupeň pohotovosti ze tří) svítí jen Praha a Frýdecko-Místecko.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář