JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Šichtařová je zmatena: Máme tu už socialismus? Když soud nařizuje mzdy, nařizují se i ceny? Dopadne to tak, že nikdo zase nebude mít nic

ČESKO: O české společnosti se říká, že je velmi rovnostářská. Ekonomka Markéta Šichtařová má dokonce za to, že se vracíme k socialismu a možná se opět blíží doba, kdy nikdo nebude mít nic.

Soud konstatoval, že Česká pošta musí svým pracovníkům vyplácet v různých krajích stejné peníze za stejnou práci. Podle ekonomky Markéty Šichtařové je to nesmysl, protože stejně jako se v různých regionech liší životní náklady, liší se logicky i mzdy. Kupříkladu bydlení je v Praze podstatně dražší než například v Ústeckém kraji nebo na Ostravsku. Kapitalismus nás přece učí, že cenu práce čili mzdu určuje jako i v ostatních případech nabídka a poptávka. Nařízení soudu jde tedy podle Šichtařové proti duchu kapitalismu.

Kritici kapitalismu však rozhodnutí soudu zřejmě zatleskali a soukromé firmy se teď musejí mít na pozoru, aby jeden verdikt nebyl využíván jako precedent.

Není divu, že podniky jsou zmatené. Máme tu ještě kapitalismus, nebo už přišel socialismus? Rozhoduje ještě nabídka a poptávka, nebo už tu máme centrální rozhodování o výši mezd, po kterém přijde i centrální plánování dalších cen? Někomu by mohlo přijít nespravedlivé, aby v Olomouci měli stejné mzdy jako v Praze, ale nižší nájmy. Možná se pak bude nějaký Pražák soudit, že chce nájmy jako v Olomouci. Tohle by nebyl precedent jen pro zaměstnavatele. Jakmile se s ní jednou začne, zločinná rovnostářská ideologie se rozlije po celé ekonomice,“ napsala Šichtařová na blogu iDNES.cz

Podle jejího názoru je to další klacek hozený pod nohy podnikatelů v už tak složité době koronavirové.

Za peníze vyplácené za práci kupříkladu v Lounech v Praze nepůjde vyžít a za pražské mzdy vás podniky nebudou moci v Lounech zaměstnat. Podnikatelé na to zkrátka nebudou mít. Ať tak či tak, nakonec se ukáže, že v Praze i v Lounech dopadnou lidé špatně a budou chudí.

To je podle Šichtařové logický důsledek nesmyslného rovnostářství.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Komentář

 • Vlastimil Čech

  29. srpna 2020

  Ale no tak, paní Šichtařová! Přece ceny v kapitalismu jsou tvořeny taky poptávkou a nabídkou! Nebo ne? Jak to učil všech zlodějů futrál Ing. Václav Klaus Sr. … neviditelná ruka trhu to přece zařídí! To jste nečetla? Přece byste nechtěla, aby lidé byli DISKRIMINOVÁNI svým bydlištěm! Jsou odměňováni za práci, ne za bydlení. A za stejnou práci stejná odměna!
  To by si Vás, paní Šichtařová třeba Černoušci v USA podali! Vy byste chtěla těm, kteří bydlí lacino platit méně, než těm, kteří bydlí draze? Ono v těch slumech bydlí především černí, takže si zaslouží malé platy. Super!
  ————————
  A tu neviditelnou ruku trhu opravdu jaksi nevidět. Ani na totemech benzínových pump ji nevidím…
  Nechcete o tom napsat zase něco moudrého, paní Šichtařová?

Odeslat komentář