JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Skoro päť a pol miliárd eur za štyri roky. Náklady na azylantov v Hamburgu sú neuveriteľné. Kto nakoniec tieto astronomické sumy zaplatí?

NĚMECKO: Mesto Hamburg utratilo od roku 2015 do konca roku 2019 na žiadateľov o azyl približne 5,35 miliárd eur

Kým celkové náklady na ubytovanie, zabezpečenie a integráciu žiadateľov o azyl boli v roku 2015 tesne pod sumou 735 miliónov eur, náklady stúpli už v roku 2016 na 1,47 miliardy eur. V rokoch 2017 a 2018 dosiahli ročné sumy vyše jednej miliardy eur.

Na konci júna 2019 predstavovali výdavky za bežný rok približne pol miliardy eur. Keďže sa rozpočtový rok 2019 ešte neskončil, vzniknú ďalšie náklady.

Tieto náklady sú nie celkom presné, lebo podľa senátu „dôkaz o priamych a nepriamych nákladoch a investíciách súvisiacich s utečencami nie je vždy možné zistiť“.

Migranti využili nielen ponuky prispôsobené ich postaveniu žiadateľov o azyl, ale aj iné služby, medzi ktoré patrí napríklad pravidelná doprava. Dávky sociálneho zabezpečenia sú financované bez ohľadu na štátnu príslušnosť. „Z uvedených osobných údajov nie je preto možné vyvodiť žiadne závery o nákladoch pre jednotlivé skupiny ľudí,“ hovorí senát.

Keďže nie je možné určiť všetky náklady, skutočná celková suma je pravdepodobne vyššia. Predseda parlamentnej skupiny AfD v Hamburgu, Alexander Wolf, považuje celkovo „náklady na utečeneckú politiku“ za „šialené“.

Päť miliárd eur za päť rokov zodpovedá „hrubému domácemu produktu mnohých afrických krajín“, upozorňuje Wolf. Obyvatelia Hamburgu boli zaťažení „takýmito astronomickými sumami“ bez toho, aby sa ich niekedy opýtali, či to vôbec chcú. Je to „priepasť bez dna,“ kritizuje politik.

Hamburg je len jedno z nemeckých miest. Pri týchto astronomických sumách sa treba zamyslieť nad tým, dokedy to takto Nemecko potiahne. Respektíve, nad tým, že či raz nebude za tieto činnosti vymáhať solidárne príspevky od krajín, ktoré sa azylantov prijímať zdráhajú. Že takéto „solidárne“  plány už existujú, je všeobecne známe.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář