HlavníKomentářeSlovensko

Skupina Slovenských vládních poslanců navrhuje, aby 28. říjen – Den vzniku Československé republiky – byl státním svátkem. Zatím je na Slovensku jen památným dnem.

SLOVENSKO: Skupina vládních poslanců navrhuje, aby 28. říjen – Den vzniku Československé republiky – byl státním svátkem. V současnosti je vznik společného státu Čechů a Slováků na Slovensku jen památným dnem.

Poslanci však navrhují, aby tento státní svátek nebyl dnem pracovního klidu. Podle jednoho z předkladatelů poslance Ondreje Dostála (Svoboda a Solidarita) to bude stejně posun proti současném stavu a zvýší se tím váha 28. října.

„Při současném složení parlamentu není reálná výměna 28. října za jiný státní svátek nebo jiný den pracovního klidu,“ vysvětlil Dostál pro agenturu SITA. Doplnil, že předkladatelé nechtěli zavést další den volna z ekonomických důvodů.

V roce 2018 schválil slovenský parlamentu jednorázový státní svátek na 30. října. Tehdy se slavilo 100. výročí schválení Deklarace slovenského národa, kterou se Slováci přihlásili ke společnému státu s Čechy.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz
Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close