JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Skutočný zmysel a právna rovina nosenia rúšok. VZOR podania trestného oznámenia na Úrad verejného zdravotníctva – ÚVZ SR, pre nezákonné nútenie nosiť rúška

SLOVENSKO: Nosenie rúšok sa hneď od samého začiatku pandémie nového koronavírusu v marci 2020 stalo na Slovensku takmer neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.

V ostatných krajinách to však bolo veľmi odlišné. Na začiatku pandémie dokonca samotná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlasovala, že nosenie rúšok nemá zásadný význam pri zamedzení šírenia vírusov.

Mnohé krajiny rúška celé mesiace nenosili a ani vlády ich svojim občanom neodporúčali.

Situácia sa začala meniť až okolo mája a júna, kedy Svetová zdravotnícka organizácia náhle otočila a aj ona začala nosenie rúšok odporúčať.

Prečo sa zrazu všetci vrhli na rúška

Otázka tu znie: Prečo tak náhle? Čo sa zrazu zmenilo, že kým dovtedy boli rúška podľa nich neúčinné, náhle začali byť pre zamedzenie šírenia pandémie také nepostrádateľné?

Veď predsa WHO bolo založené už v roku 1948 a posledných 70 rokov bolo hlavnou náplňou ich práce skúmať epidémie a ich šírenie. To akože 70 rokov skúmania im vravelo, že rúška sú neúčinné a zrazu za posledné 3 mesiace ich osvietolo?

Naši politici radi hovoria, že to vďaka nám sa tak stalo, že nakoniec aj WHO sa inšpirovala Slovenskom ohľadne nosenia rúšok.

No to určite! Uveriť, že sa WHO inšpirovala nejakým Mikasom alebo Krajčím je nadmieru zábavné. Veľa si o sebe namýšľajú. Pravda je niekde úplne inde.

V skutočnosti niektoré vlády zistili, že rúška predstavujú skvelý nástroj na šikanovanie a kontrolu ľudí. Ide totiž o nástroj, ktorým sa obyvateľstvo cvičí v poslušnosti. „Vnútri si rúška nasaďte, vonku si ich môžete zložiť“. „V MHD ich nasaďte, pri športe vám dovolíme byť bez nich“, a tak ďalej…

Ide v podstate o výcvik poslušných opičiek. Ako v cirkuse. Alebo ako v Severnej Kórei. No a dnes už aj na „demokratickom“ Západe.

Skutočný zmysel rúšok

Vlády zistili, že pomocou rúšok dokážu „vychovávať“ svoje obyvateľstvo k poslušnosti. Veď aj náš hlavný hygienik Mikas nedávno priznal že „Pri rúškach v školách ide o výchovu k zodpovednosti“. Takže už nejde o „zdravie“, ale o „výchovu k poslušnosti“.

Okrem toho majú rúška aj plno ďalších funkcií, ktoré sa hodia politikom s tyranskými a diktátorskymi sklonmi – čiže väčšine politikov.

Rúška tak oveľa viac ako prostriedok ochrany pred chorobami predstavujú istý symbol, teda hneď niekoľko symbolov, a to nasledovné:

 • podrobenia – uznaj svoju kapituláciu a bezmocnosť
 • podriadenia – prejav svoju submisiu: štát je pán, ty otrok
 • poslúchania – neodporuj autoritám
 • umlčania – drž hubu a krok, na tvoj názor nikto nie je zvedavý
 • strachu – boj sa neviditeľného a všade číhajúceho nepriateľa (vírusu)
 • disciplíny – poslúchaj sám od seba
 • kontroly – stráž aj ostatných a neposlušných udávaj autoritám (posledne už k udávaniu nabáda aj Matovič)
 • odľudčtenia – buď človek bez tváre, strať svoju identitu
 • zníženia sebadôvery – maj podvedomý pocit hanby, ak si musíš niečo zakrývať
 • potlačenia ľudského ducha – nikto nesmie vyčnievať, všetci sa pekne zaradia do radu
 • zničenia sebaúcty – maj pocit nečistoty, že si nebezpečenstvo pre iných

Vlády sveta by však mali problém len tak svojvoľne zaviesť rúška. U nás to bolo síce pomerne ľahké, no iné národy sú omnoho sebavedomejšie a oveľa viac citlivejšie na svoje slobody.

Preto musela nastúpiť s odporúčaním nosenia rúšok Svetová zdravotnícka organizácia. Štáty na WHO zatlačili a ona narýchlo zbúchala pochybnú štúdiu o „ochrane pred vírusmi“, ktorú rúška poskytujú.

No a tým je vysvetlená tá záhadná zmena postoja WHO k rúškam po 72 rokov svojej existencie.

Právna rovina nosenia rúšok

Prikázať niekomu, aby proti svojej vôli nosil na tvári handru, ktorá mu ešte navyše sťažuje dýchanie (ako najzákladnejšiu fyziologickú potrebu), tak to nie je len tak.

Žiadny úrad ani štátna inštitúcia nemá na Slovensku právo „v mene ochrany verejného zdravia“ nariadiť opatrenie, ktoré má potenciál „poškodiť verejné/individuálne zdravie“. Navyše ide o výrazný zásah do osobných slobôd.

Mnohí právnici si to uvedomujú, no boja sa vystúpiť verejne. Až na pár výnimiek, ako napríklad bývalý trestný sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, ktorý podal trestné oznámenie na Mikasa a Úrad verejného zdravotníctva, pretože nosenie rúšok považuje za nezákonné mučenie.

Ďalším statočným je lekár MUDr. Peter Lipták, ktorý tiež podal trestné oznámenie, tentokrát pre podozrenie z genocídy na Ministerstvo zdravotníctva SR.

No a ďalšie trestné oznámenie podal občan Miroslav Sagan na Úrad verejného zdravotníctva SR pre nezákonné nariadenie nosenia rúšok.

Pridajte sa aj vy a podajte trestné oznámenie na Úrad verejného zdravotníctva SR

Posledne menovaný pán Miroslav Sagan vypracoval vzor trestného oznámenia, vrátane príloh a nabáda ľudí, aby aj oni podali vlastné trestné oznámenie na ÚVZ SR, čím sa zvýši šanca na úspech.

Stiahnuť si ich môžete tu:

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář