JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slováci: Američania nás neoslobodzovali, oni nás 10 dní pred oslobodením bombardovali

SLOVENSKO: V médiách, zvlášť tých pod dohľadom západnej atlantickej správy, sa z roka na rok objavuje plíživá nutkavá potreba prepisovať dejiny a zásadne prekrúcať fakty. To je napokon pre agendu transatlantickej politiky príznačné vo všetkých oblastiach spoločenského, vedeckého a kultúrneho života.
8. mája 2020 si najvyšší ústavní činitelia SR zhodne pripomínali deň 75. výročia víťazstva nad fašizmom. Odhliadnime teraz od zápolenia s politickým významom, či si pripomínať tieto udalostí 8.mája alebo 9.mája, je to iná, hoci nemenej dôležitá téma. Zamerajme sa na samotnú podstatu víťazstva nad fašizmom a realitu toho, kto bol osloboditeľom a kto okupantom.
Úrad vlády SR zverejnil 8.mája 2020 túto informáciu:
„Dnes slávime Deň víťazstva nad fašizmom. Presne pred 75 rokmi v tento deň v roku 1945 skončila 2. svetová vojna. Bola najkrvavejším a najbrutálnejším konfliktom novodobých dejín. Nesmieme preto zabudnúť na našu minulosť a pamätať si tieto udalosti, aby sme nikdy nedopustili ich zopakovanie. Česť pamiatke tým, ktorí padli za našu slobodu.“
Fotka Úrad vlády Slovenskej republiky.
Ak by ste sa domnievali, že pod slovami, kde sa spomína česť pamiatke tých, ktorí padli za našu slobodu, kde sa uvádza naša minulosť a apel, že na ňu nesmieme zabúdať, sa ako ilustračný obrázok objavia fotografie z oslobodzovania Dukly alebo Bratislavy, skutočnosť vás ohromí. Úrad vlády Igora Matoviča vám namiesto nich ponúka fotografiu vylodenia v Normandii zo 6. júna 1944 (!). Táto fotografia je vo svete známa pod názvom:
V ústrety smrti. (Vylodenie amerických vojakov na pláži Omaha, kde sa odohrali najťažšie boje).
Reformátori a deformátori historických udalostí takto odhaľujú nielen svoju donebavolajúcu nekompetentnosť, ktorú vo všetkých oblastiach jej pôsobenia kritizujú médiá, odborná a široká verejnosť, oni naďalej zakrývajú aj jeden mimoriadne dôležitý fakt, na ktorý aj my permanentne upozorňujeme. Tým faktom je skutočnosť, že nielenže sa zamieňajú skutoční osloboditelia vtedajšieho Československa, ale okupanti, agresori a ničitelia sa zamlčujú. Aká je teda pravda?
Bratislavu Američania bombardovali a ničili ešte desať dní pred jej oslobodením Červenou armádou. Historik Martin Lacko, s ktorým sme pred časom viedli rozsiahly rozhovor, k tomu pred piatimi rokmi uviedol fakty, ktoré citovali viaceré denníky prostredníctvom agentúrnej správy SITA: „Pred 70 rokmi, 26. marca 1945, dopadli na Bratislavu posledné bomby počas 2. svetovej vojny. 26. marca 1945 došlo k poslednému americkému bombardovaniu Slovenska. Súčasne išlo o šieste americké bombardovanie hlavného mesta SR“. Podľa Lacka na „leteckej mape“ Európy zaujíma Slovensko osobitné miesto, pretože jedno z jeho miest, Spišská Nová Ves, bolo prvým mestom v Európe bombardovaným zo strany cudzieho štátu ešte pred vypuknutím druhej svetovej vojny. Aj z mnohých ďalších zdrojov je známe, že posledné zaznamenané pôsobenie amerických vzdušných síl na Slovensku sa uskutočnilo v pondelok 26. marca 1945. Cieľom bombardérov B-24 so stíhacím doprovodom sa stala zoraďovacia stanica v časti Rendez – dnes MČ Bratislava-Rača a 11 civilných životov. Pri amerických útokoch vzdušných síl na slovenské ciele zahynulo približne 7 až 8 tisíc ľudí, prevažne civilistov, 350 životov si vyžiadalo bombardovanie Nitry Červenou armádou.
Publikovať v súvislosti s Dňom víťazstva, našim oslobodením a víťazstvom nad fašizmom fotografiu vylodenia v Normandii z júna 1944 a súčasne zamlčiavať ničenie Bratislavy americkými bombardérmi len pár dní pred jej oslobodením Červenou armádou 4.apríla 1945, je nielen politickým darebáctvom, je to aj obrovským ľudským a morálnym zlyhaním predstaviteľov zastupiteľskej moci na území Slovenskej republiky.

Odeslat komentář