JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovákov majú očkovať inou vakcínou Pfizer než odsúhlasila Európska lieková agentúra EMA. Zmluvy medzi eurokomisiou a dodávateľmi vakcín Pfizer, AstraZeneca, Moderna a J&J sú striktne utajené

SLOVENSKO: Slovenský europoslanec Milan Uhrík upozornil na závažné skutočnosti, ktoré kompromitujú úprimnosť a nezištnosť prezidentky Zuzany Čaputovej, ministerky Márie Kolíkovej a riaditeľky ŠÚKL Zuzany Baťovej v ich kampani za zverejnenie zmluvy na dodávky ruskej vakcíny Sputnik V

Podľa škandalózneho vyjadrenia riaditeľky ŠÚKL Zuzany Baťovej „spája vakcínu Sputnik po celom svete len názov.“ Pani Zuzana Baťová pritom zabudla informovať Slovákov, že americko-nemecké konzorcium Pfizer/BioNTech poslalo na schválenie do EÚ vzorku vakcíny v inej kvalite, než v akej ju následne dodali členským štátom EÚ.

V oficiálnej odpovedi na interpeláciu Milana Uhríka to potvrdila eurokomisárka Stella Kyriakidisová s tým, že vraj „neúplné (skrátene) molekuly mediátorovej ribonukleovej kyseliny (mRNA) v o čosi väčšom množstve v dávkach uvedených na trh v porovnaní s dávkami, ktoré sa použili počas klinického skúšania v EMA, nepredstavujú bezpečnostné riziko ani riziko rozdielu v imunitnej odpovedi.“

 

Dvojitá kvalita vakcíny Pfizer

ŠÚKL ani Zuzana Baťová z nejakých dôvodov nepovažovali za dôležité informovať slovenských občanov, že vakcína Pfizer na Slovensku je trochu iná než tá, ktorú certifikovala EMA. Zaujímavé je, že to nevadí ani prezidentke Čaputovej, zvlášť keď na rozdiel od ničím nepodložených klebiet ŠÚKL o Sputniku, v prípade dvojakej kvality vakcíny Pfizer nejde o domnienku, ale o potvrdený fakt.

Čudné je aj farizejské volanie trojice Čaputová – Kolíková – Baťová po zverejnení zmluvy na dodávku vakcíny Sputnik V, keď západní dodávatelia vakcín striktne utajujú svoje zmluvy s EÚ. K zmluvám s Pfizer, AstraZeneca, Moderna a J&J sa dlhé mesiace nevedia dostať dokonca ani europoslanci. Zopár vyvolených, ktorým dovolili nahliadnuť do zmlúv, potvrdili, že kľúčové pasáže zmlúv boli začiernené.

Isté je iba to, že západní dodávatelia vakcín (Pfizer, AstraZeneca, Moderna a J&J) si vyhradili oslobodenie od zodpovednosti za akékoľvek vedľajšie účinky svojich preparátov. Západné vakcíny boli schvaľované pod silným politickým tlakom z EÚ. Schvaľovacie postupy sa ohýbali, ako bolo treba. Svedčia o tom uniknuté emaily z EMA, ale aj to, že Europarlament viackrát odhlasoval umelé urýchlenie štandardného procesu schvaľovania západných vakcín.

Milan Uhrík upozornil, že tento ústretový prístup k západným vakcínam a dehonestovanie ruskej vakcíny sú diktované záujmami mega-biznisu. To môže vysvetľovať očividnú predpojatosť prezidentky Čaputovej a šéfky ŠÚKL Baťovej voči ruskej vakcíne a ich diskrétne mlčanie pri problémoch so západnými vakcínami.

Odeslat komentář