JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovenská ekonomika a občania zažívajú mimoriadne ťažké obdobie, ktoré sa veľmi pravdepodobne bude zhoršovať. To však nevadí ministrovi obrany Naďovi (OĽaNO), ktorý by najradšej celý rozpočet SR daroval americkým zbrojárskym miliardárom

SLOVENSKO: Stíhacie lietadlá F-16 budú stáť viac ako 1,6 miliardy, ktoré avizovala minulá vláda. V diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo to dnes potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dodal, že s americkou stranou sa už dohodli na prerozdelení splátok.

Naď tvrdí, že kontrakt na stíhačky zahŕňa výcvik pilotov. Logistiku však len na dva roky. „Konkurenčná ponuka mala logistiku tuším na desať rokov, čiže o šesť alebo osem rokov viac, teraz si nie som istý, budeme musieť logistiku dokúpiť, a to bude stáť stovky miliónov. Tá akvizícia bude stáť Slovenskú republiku na prvých desať rokov ďaleko cez dve miliardy eur,“ uviedol.

Zdvojnásobiť až strojnásobiť sa môže podľa neho aj suma za rekonštrukciu letiska Sliač, predošlá vláda odhadovala náklady na 55 miliónov eur.

Za údržbu starých stíhačiek MiG-29 štát podľa ministra ročne platí 40 až 50 miliónov eur. „Ročná údržba je fixovaná asi na 25 miliónov eur, ale sú v tom stanovené iba nejaké opravy a veľa opráv máme nad rámec zmluvy, čo stojí tiež plus mínus 20 miliónov eur,“ priblížil.

Odeslat komentář