JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovenská strana Smer-SD podáva podnet na Ústavný súd pre protiústavné vyhlásenie núdzového stavu

SLOVENSKO: Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá dnes návrh na Ústavný súd SR, aby preveril možnú protiústavnosť vyhlásenia núdzového stavu. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil predseda Smeru-SD Robert Fico s tým, že momentálne majú k dispozícii 26 podpisov. Potrebných je 30. Podľa Fica nie je jasné, či je núdzový stav vyhlásený na celé územie alebo nie. Rovnako zopakoval, že počas núdzového stavu platia vyššie sadzby za viaceré trestné činy

Šéf Smeru-SD uviedol, že podanie bude poobede pripravené v Národnej rade SR (NR SR). Podpísať ho môže ktorýkoľvek opozičný poslanec. Fico dodal, že ďalšou z možností, ako podať návrh na ústavný súd, je obrátiť sa na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Hlava štátu môže totiž podať návrh aj sama.

„Možno napíšem list dnes poobede pani prezidentke. Pani prezidentka, neangažovali ste sa v tejto veci, my vám predkladáme kvalifikovaný návrh, podpíšte ho a nemusíme tu viesť žiadne špekulácie, kto to podpíše, kto to nepodpíše. Lebo už vidím titulky, keby to podpísali náhodou ľudia od Kotlebu (poslanci parlamentu za politickú stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, pozn. SITA) – Smer sa spojil s fašistami a je tu obrovská téma,“ dodal Fico.

Na Slovensku platí núdzový stav od 1. októbra. Vláda v stredu 30. septembra schválila návrh premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na jeho vyhlásenie v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu. Núdzový stav platí zatiaľ na dobu 45 dní.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář