JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovenské testy na COVID-19 sú od firmy z oblasti americkej vojenskej základne a biologických laboratórií Fort Detrick odkiaľ pravdepodobne Koronavírus minulý rok pri havárii unikol

USA/SLOVENSKO. Českí vedci v laboratóriu TILIA ako prví vo vzorke koronavírusu SARS CoV-2 zistili, že nejde o náhodný výtvor prírody, ale o umelý a zámerný zásah človeka. V rozhovore s Tiborom Eliotom Rostasom to potvrdila molekulárna biologička Soňa Peková. Tá už 15. marca 2020 ponúkla zadarmo test pre všetky diagnostické ústavy na Slovensku. Správa obletela celé Slovensko, no zodpovední v krízovom štábe a vo vláde SR sa napokon rozhodli, že tejto ponuke, ktorú spočiatku skúmali, pozornosť venovať nebudú.

S obrovským oneskorením – až dva mesiace potom, ako dostali ponuku, prišli s vlastnou verziou testov, ktorú predstavili 15. mája 2020.

Na celom postupne nie je zarážajúce len veľké oneskorenie za dátumom ponuky testov zo susednej Českej republiky, ale veľmi podozrivé sú aj spojitosti s United States Army Medical Command základňou Fort Detrick v USA. V nej sa od roku 1943 sústreďovali na vývoj amerického programu biologických zbraní (program bol oficálne ukončený v roku 1969), ako aj na plánovanie a vývoj biologickej obrany Spojených štátov.

Prečo práve základňa Fort Detrick v americkom štáte Maryland?

Správy z 15. mája 2020 sústreďujú maximálnu pozornosť na spoločnosť ESET úzko previazanú so záujmami Spojených štátov, no okrem nej sa náhle objavuje aj ďalší hráč: súkromná firma Multiplex DX. Multiplex DX ™ je medzinárodná spoločnosť založená v roku 2015, ktorá sa skladá z dvoch jednotiek: Multiplex DX Inc. so sídlom v americkom Marylande a Multiplex DX s.r.o. so sídlom na Slovensku. Konateľom je Pavol Čekan, ktorý je v obchodnom registri zapísaný pod dvoma adresami: okrem Slovenska aj pod adresou v Gaithersburgu, kde sa nachádza americký vojenský areál Fort Detrick:

Lokalita na Čekanovej americkej adrese je od vojenskej základne vzdialená asi pol hodiny jazdy autom.

V tejto súvislosti si kladieme oprávnenú otázku o spojitostiach medzi americkou vojenskou základňou Fort Detrick a slovenským testom na koronavírus.

Odeslat komentář