JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

SLOVENSKO JAKO 39. ZEMĚ SCHVÁLILA SPUTNIK V. NEČEKALO NA NESCHOPNÉ BRUSELSKÉ POLITBYRO!

SLOVENSKO: Slovensko jako druhá země EU po Maďarsku schválilo ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V. Země nečekala na schválení ze strany Evropské lékové agentury, stojí ve zprávě Ruského fondu přímých investic.

„Ruský fond přímých investic oznamuje o registraci ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V ve Slovenské republice. Slovensko se stalo 39. zemí na světě a druhou zemí v Evropské unii, která schválila použití vakcíny Sputnik V,“ uvedli ve Fondu.

Ve zprávě se také vyjadřuje naděje, že Evropská léková agentura brzy začne proceduru v rámci procesu registraci Sputniku V. Ruský Fond pozval inspektory evropské agentury, aby navštívili výrobní závody.

Registrace preparátu byla provedena v rámci zrychlené procedury (emergency use authorization) na základě výsledků klinických testů Sputniku V v Rusku a jejich vyhodnocení experty na Slovensku.

První dodávka vakcíny dorazila na Slovensko před několika hodinami, letoun s vakcínou přistál na letišti v Košicích. Sputnik V patří mezi tři světové vakcíny proti novému koronaviru podle počtu států, kde byla schválena. Celkem byla zatím schválena ve 39 zemích, jejichž celkové obyvatelstvo převyšuje 1,1 miliardy lidí.

Rusko, Bělorusko, Argentina, Bolívie, Srbsko, Alžírsko, Palestina, Venezuela, Paraguay, Turkmenistán, Maďarsko, Spojené arabské emiráty, Írán, Guinejská republika, Tunisko, Arménie, Mexiko, Nikaragua, Republika srbská (subjekt Bosna a Hercegovina), Libanon, Myanmar, Pákistán, Mongolsko, Bahrajn, Černá Hora, Svatý Vincenc a Grenadiny, Kazachstán, Uzbekistán, Gabon, San Marino, Ghana, Sýrie, Kyrgyzstán, Guyana, Guatemala, Moldavsko, Egypt a Honduras, – to je výčet zemí, kde je Sputnik V zaregistrován.

Zrychlení očkování

Předseda slovenské vlády Igor Matovič dnes na tiskové konferenci na letišti v Košicích po příletu letounu s preparátem uvedl, že Sputnik V umožní jeho zemi zrychlit očkování o více než 40 %. Očkovat Sputnikem V by země měla začít v průběhu dvou týdnů.

Země od Ruska nakoupí podle stávajících smluv 2 miliony dávek vakcíny, což umožní naočkovat jeden milion lidí.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Odeslat komentář