JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

SLOVENSKO JE PRED KOLAPSOM A MATOVIČOVA ORGANIZOVANÁ ZLOČINECKÁ SKUPINA SI Z ĽUDÍ ROBÍ DOSLOVA SRANDU

SLOVENSKO: Máme síce stovky odberných miest na testy a milióny testov nakúpených za desiatky a desiatky miliónov eur, ale

Ľudia sa proste nevedia dostať k všeobecným lekárom, aby im aspoň pri dlhodobých ťažkostiach po prekonaní covidu vedeli poradiť. Alebo pri hocičom inom. Neexistujú ani špecializované covid ambulancie a najmä, čo má takmer každá normálna krajina, slušnejšie vybavené covid linky s radami po telefóne.

Ľudia si už preposielajú fotky, aké covid balíčky dostávajú pacienti v iných, dokonca rozvojových krajinách. Alebo si aspoň štandardizovaný balíček môžu za výhodnú cenu kúpiť. U nás nič, postaraj sa o seba.

A stále platí to, na čo poukazujú odborníci: pri mnohých dôležitých veciach vlastne ani nevieme, čo sa deje.

Chýbajú podrobnejšie dáta z testovaní v teréne, z nemocníc. V tomto sme už naozaj na úrovni rozvojovej krajiny a špeciálne v tomto sa nedá vyhovárať na žiadnu predošlú vládu. To je rovnaké, ako to, že táto vláda nedokáže poriadne rozbehnúť ani oficiálny vládny korona web, ktorý sústavne obsahuje neúplné, alebo staré informácie o aktuálnych pravidlách.

Chýba akýkoľvek centralizovaný manažment liečby: usmernenia, ktorá liečba podľa akých dostupných informácií zaberá, za akých podmienok. A, naopak, systematizovaný zber skúseností z nášho terénu. Aby si to lekári, pre ktorých je to proste nová problematika, nemuseli zúfalo naštudovávať zo zahraničných časopisov sami.

A aby to už nebralo naozaj bizarné kontúry, tak maskáčový minister radí hlavne sa modliť.

Je toto realita alebo len nejaký zlý sen??

 

Zdroj: https://www.eurorespekt.sk/

Odeslat komentář