JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

SLOVENSKO V ŠOKU, VLASTIZRÁDCE MATOVIČ DAL STŘÍLET DO SLOVÁKŮ, DO VLASTNÍHO NÁRODA! AE NEWS: Gumové tendry i projektily – Státní zakázku na dodávku 10 milionů testů pro celoplošné testování Slováků dodá maličká firma z Trnavy, která dluží sociální pojišťovně přes 17 000 EUR na odvodech a slovenský premiér sledoval zpoza oken, jak policisté zahájili palbu gumovými projektily do protestujících! Gumové projektily si lidé vyndavali z děravých bund se slovy, že takto končí na Slovensku sen o lepší a spravedlivější občanské společnosti! Podle opozičních slovenských médií většinu demonstrantů před sídlem vlády tvořili zaměstnanci z gastro businessu se svými rodinami a dětmi, po kterých už slovenská policie pátrá, aby se děti dostaly do soukolí sociálky kvůli údajnému ohrožování mravní výchovy za výkřiky, že “Pomatovič” je ko..t! – TOP INFO

SLOVENSKO: Na Slovensku se začíná koronavirová krize vymykat tamní vládě z rukou a slovenský premiér Igor Matovič se stává terčem nenávistných útoků v souvislosti s epidemiologickými opatřeními, které decimují mnohé oblasti slovenské ekonomiky. Stejně jako v jiných zemích, i na Slovensku je nejvíce zasažen tamní gastro business, kdy vláda nařídila uzavření provozu všech restaurací pro veřejnost s výjimkou vydávání jídla přes okénko a pro rozvoz jídla. Pro většinu restaurací, ale i kaváren, čajoven a obecně bufetů je to naprosto likvidační, protože okénkový prodej je prakticky mizivý, a to z toho důvodu, že Slováci nejsou zvyklí si chodit do hospod jídlo vyzvedávat.

Demonstrace v Bratislavě proti vládním opatřením kvůli covidu

Hospody naproti tomu nemají často kapacity na zajištění vlastního rozvozu, najímají proto donáškové společnosti, které si účtují často až 40% marži z ceny oběda. A ještě větším problémem jsou potom menší města, obce a vesnice, kde lidé nechodí do hospod na jídlo, ale pouze na pivo a za sociálním kontaktem s lidmi, neboť hospody fungují jako náhrady kulturních domů a jsou centrem místního života. A protože virová krize se prohlubuje, Slováci najednou zjistili, že nevidí světlo na konci tunelu. Slovenský premiér, namísto aby občanům dal naději, tak místo toho v posledních dnech přistupuje k velmi podivným krokům, které vyvolávají podezření dokonce i u jeho podporovatelů a dokonce i v zahraničí.

Místo na Dušičky půjdou Slováci za 14 dní “na odběry”

Igor Matovič v sobotu na tiskové konferenci, o které dopředu, až na výjimky, nikoho neinformoval, oznámil svůj plán na celoplošné testování [1] slovenských občanů na Covid-19, které by mělo proběhnout za 14 dní o víkendu na “Dušičky”, přičemž odběrová místa by byla zřízena ve volebních místnostech a na organizaci by dohlížela slovenská policie a rovněž armáda. Dosud není jasné, jestli toto celoplošné testování bude pro Slováky povinné nebo dobrovolné, o tom se má teprve rozhodnout.

Slovenská vláda na tuto akci nakoupí celkem 13 milionů nosohltanových rychlotestů, které ukáží výsledek do 25 minut. Přestože jde o rychlotesty, nejedná se o slinové stěry, ale o nechvalně známé tyčinkové testy se špejlí, která se zasunuje hluboko do nosu, a při neodborném či neopatrném stěru může dojít k vážnému poškození hematoencefalitické membrány, která odděluje nosohltanovou dutinu od mozku.

Před sídlem slovenské vlády

Při jejím poškození hrozí výtok mozkomíšního moku do nosu a při polknutí rovněž do žaludku, otřesný a mediálně publikovaný případ [2] z USA opravdu lidi vyděsil, jinde jsou hlášeny případy trvalé a neustupující bolesti hlavy způsobené zřejmě špejlí z testu, která pohmoždila některý z nervů v okolí hematoencefalitické membrány. Obvykle se to stane při neopatrnosti a hrubosti zdravotníka, který provádí odběr a zaryje špejlí do nosohltanu velkou silou, namísto s maximální jemností a opatrností. Mnoho Slováků, v případě povinnosti, se tak zřejmě ani tak nebude chtít nechat těmito testy otestovat a budou vyžadovat jinou metodu odběru, např. krevní, anebo slinovou. Jenže, tyto metody asi nebudou vůbec k dispozici. A navíc, okolo nákupu testů se vynořily opravdu velké podivnosti.

Tendr na dodávku 10 milionů testů pro celoplošné testování Slováků dodá firma z Trnavy, která dluží sociální pojišťovně peníze za odvody a neměla by mít právo se tendru účastnit

Slovenská vláda uzavřela smlouvu celkem se 3 soukromými firmami o dodávce 13 milionů rychlotestů, ovšem vláda Igora Matoviče podle všeho porušila zákon o veřejných zakázkách, protože jedna ze 3 firem, která má testy dodat, má dluh u slovenské sociální pojišťovny. A podezření je opravdu závažné, protože tato firma má dodat největší objem testů pro slovenskou vládu, zatímco zbylé dvě firmy jsou jenom do počtu. Zmíněných 13 milionů testů mají dodat firmy Eurolab Lambda a.s., Abbott Laboratories a JUHAPHARM, s. r. o. do několika nejbližších dnů [3], ale je zde zásadní problém.

Dluh vítězné firmy na dodávku testů pro celoplošné testování

Zatímco Abbott Laboratories má dodat 2 miliony testů za skoro 10 milionů EUR a JUHAPHARM, s. r. o. má dodat 1 milion testů za 4,2 milionu EUR, tak naproti tomu největší objem má dodat akciovka Eurolab Lambda, která má dodat rovných 10 milionů testů za 43,4 milionu EUR, to je v přepočtu skoro 1,2 miliardy korun.

Jenže, tato společnost Eurolab Lambda by vůbec zakázku neměla dostat, protože k dnešnímu dni má dluh [4] u sociální pojišťovny ve výši 17 285,46 EUR, takže podle slovenského zákona o veřejných zakázkách se nemůže vůbec ucházet o veřejné tendry, zákon to zakazuje, pokud firma má dluhy na sociálním nebo zdravotním pojištění. Jak je možné, že firma s více jak 17 000 EUR dluhu na sociálním pojištění je připuštěna do tendru a je jí svěřena státní zakázka v objemu 10 milionů testů za bezmála 44 milionů EUR?

Testy pochází od jihokorejského výrobce, který jich vyrobil jen 120 milionů pro země 3. světa a nízkopříjmové státy s podporou WHO a za jejich zafinancováním stojí hádejte kdo… Bill & Melinda Gates Foundation!

Na Slovensku se bude testovat aplikačními kity od jihokorejské firmy SD Biosensor, Inc. a je velmi zajímavé, že o těchto testech se zmiňuje na svém webu Světová zdravotnická organizace jako o limitované edici testů v počtu pouhých 120 milionů exemplářů určených pro chudé rozvojové země 3. světa a rovněž pro země s nízkými a středními příjmy obyvatelstva. Jenže, tuto speciální a omezenou edici 120 milionů vakcín pro chudé země pomohla zafinancovat (rozuměj dotačně subvencovat) nadace Bill & Melinda Gates Foundation, což asi v mnoha lidech nevyvolá zrovna velkou radost. Na webu WHO [5] se totiž o testech od SD Biosensor píše následující:

V rámci tohoto komplexního úsilí uzavřela nadace Billa a Melindy Gatesových samostatné dohody o objemové záruce s producenty rychlých diagnostických testů (RDT) Abbottem a SD Biosensorem. Tyto dvě dohody LMIC jsou uzavřeny na 120 milionů rychlých diagnostických testů na antigeny (Ag RDT) – v ceně maximálně 5 USD za jednotku – po dobu šesti měsíců. Tyto testy poskytují výsledky za 15–30 minut, nikoli za hodiny či dny, a umožní rozšíření testování, zejména v zemích, které nemají rozsáhlé laboratorní vybavení nebo vyškoleného zdravotnického pracovníka pro provádění molekulárních (polymerázových řetězových reakcí nebo PCR) testů.

Test na Covid-19, kterým se bude testovat na Slovensku

Jak tedy sami vidíte, na Slovensku se bude testovat s finančním přispěním Billa Gatese a je s podivem, že slovenská vláda se s tím alespoň nepochlubí a nepoděkuje veřejně Billu Gatesovi za to, že dotačně subvencoval náklady na výrobu testů pro slovenské občany, aby se konečná cena za test snížila na hranici okolo 5 USD. Testy od SD Biosensoru a od Abbottu jsou totiž podle zmíněného článku na webu WHO dotované, a to právě z peněz Bill & Melinda Gates Foundation.

Premiér žije v Trnavě, firma, která vyhrála tendr na testy, sídlí v Trnavě… náhoda?

Slovenský premiér Igor Matovič žije s rodinou v Trnavě a mnoho Slováků zarazí, že společnost Eurolab Lambda a.s. má své sídlo právě v Trnavě. Mnoho lidí tak může mít pocit, že to není náhoda, a že zde může jít o určitý střet zájmů, kdy premiér z Trnavy jako strážce demokracie a občanské společnosti přehlédne takovou drobnost, že akciovka taktéž z Trnavy vyhraje tendr za 44 milionů EUR, ale přitom má na sociální pojišťovně dluh za více jak 17 000 EUR. Jak je vůbec možné přehlédnout takový detail? To jako firma se zakázkou za 44 milionů EUR nemá na zaplacení odvodů za přibližně 25 zaměstnanců? První tranše ze 44-milionové zakázky na nákup prvních 500 000 testů za skoro 3 miliony EUR již byla firmě Eurolab Lambda proplacena podle smlouvy v registru smluv [6].

Smlouva na první tranši za 500 000 testů

Minimálně Igor Matovič jako premiér, který před volbami kritizoval neprůhlednost, čachry a korupci tehdejší vlády, by si měl uvědomit, že tady právě v přímém přenosu akciovka z jeho města, kde bydlí a žije s rodinou, získala v ostře sledované kauze nákupu testů zakázku za 44 milionů EUR, aniž by podle zákona o veřejných zakázkách na to měla mít právo se výběrového řízení zúčastnit, když dluží státu na sociálním pojištění. A to není všechno. Zatímco testy bude nakupovat firma z Trnavy a s dluhem na sociální pojišťovně, před sídlem slovenské vlády v sobotu zaznívaly výstřely.

Podle pro-vládních médií 500 chuligánů, podle opozice až 15 000 demonstrantů z řad nejen rowdies, ale především zaměstnanců v gastro businessu

Slovenská policie a pořádkové oddíly bránily několika tisícovkám demonstrantů před vniknutím do Úřadu vlády v Bratislavě během sobotní demonstrace proti koronavirovým opatřením Matovičovy vlády. Demonstraci svolali fotbaloví fanoušci, tzv. Hooligans, kterým se nelíbí zavřené fotbalové stadiony. Ovšem demonstrace se zúčastnily i tisíce zaměstnanců v gastro businessu [7], a i celé rodiny s dětmi. Slovenská pro-vládní média přinesla informaci, že demonstrace se zúčastnilo 100 až 500 chuligánů, kteří se snažili přelézt bránu do sídla vlády a házeli na policisty dlažební kostky.

Demonstranti u brány vlády

Peter Marcek na svém Facebooku uvedl [8], že demonstrace se reálně zúčastnilo 10 až 15 000 lidí a slovenská opoziční média potvrdila, že přestože se jednalo o demonstraci fanoušků fotbalu, ve skutečnosti většinu účastníků demonstrace tvořili zaměstnanci z gastro businessu. V té době, kdy demonstrace probíhala, byl premiér Igor Matovič v budově vlády a podle všeho prý sledoval demonstranty zpoza okna. Situace se později vyhrotila a slovenské pořádkové síly nasadily proti demonstrantům dokonce i střelné zbraně a policisté zahájily palbu gumovými projektily [9].

Policie zahájila palbu gumovými projektily do demonstrantů, premiér se prý díval za oknem a začaly zaznívat nadávky

Naprostým šokem pro slovenskou veřejnost bylo nasazení střelných zbraní proti demonstrantům, kteří volali hesla jako “My jsme tady doma!” a několik lidí se pokusilo přelézt zavřenou bránu do úřadu vlády. Při zahájení demonstrace nikde pořádkové síly nebyly, u sídla vlády žádná policie nebyla, ta se objevila až později, když zaměstnanci úřadu vlády volali telefonicky o pomoc, protože z oken viděli, jak se někteří protestující snaží přelézt bránu. Premiér Matovič v té době prý byl stále v sídle vlády a sledoval situaci zpoza okna. Lidé si vyndavali gumové projektily z prostřelených bund, doprovodné fotografie v tomto článku mluví za vše. Ve chvíli, kdy jsou lidé připraveni o své živnosti, o svoji obživu, vyjdou do ulic a protestují.

Gumový projektil vyndaný z díry v bundě

Pane premiére, vytáhnout proti vlastním občanům střelné zbraně, byť se jedná o zbraně střílející gumové projektily, je naprosté šílenství a politické selhání. Lidé vás za střelbu do vlastních lidí, i když je můžete označit za chuligány, budou nenávidět. Lidé na Facebooku publikovali důkazní fotografie gumových projektilů a připojovali k fotografiím rozhněvané komentáře.

Gumové projektily jsou považovány za poslední resort obrany perimetru, po něm už přichází na řadu ostrá palba. Premiéru Matovičovi se tak povedlo něco, co v minulosti nedovedl žádný premiér, poštvat proti sobě lidi, kteří se srotí před úřadem vlády a použít proti nim palbu gumovými projektily. Tomu se říká vláda jako řemen, teda spíš v tomto případě jako guma. Ani ten údajně zlý Alexander Lukašenko si dosud nedovolil proti demonstrantům v Minsku použít gumové projektily, zatím zůstává u vodních děl a slzného plynu.

Gumový projektil a díra od projektilu v bundě vpravo nahoře

Na demonstraci zaznívala hesla, ale i nadávky na adresu premiéra Igora Matoviče, např. “Pomatovič je ko..t!” s odkazem na jednu z desítek variant překrouceného příjmení, které si premiér v poslední době vysloužil svými poněkud zmatenými vyjádřeními v uplynulých měsících okolo virové krize. A právě za tyto nadávky a vulgarity v přítomnosti malých dětí, které se účastnily této demonstrace spolu s rodiči, nyní slovenská policie pátrá po identitách těchto dětí, aby mohla zahájit šetření pro přečin z ohrožování mravní výchovy mládeže. Děti prý na demonstraci do megafonu, na pokyn jakýchsi dvou mužů, vykřikovaly vulgární nadávky na adresu “Ko***a z Trnavy”, “Drbnutého ch..a za oknom” a další výkřiky na adresu premiéra.

Policie začala pátrat po malých dětech, které vykřikovaly na demonstraci vulgarity na premiéra

Policie proto pátrá po těchto dětech [10], aby mohla zahájit úkony ve spolupráci se slovenskou sociálkou, sami si dovedete představit, že to může skončit až odebráním děti a svěřením dětí do péče státu, což by se mohlo potom stát exemplárním příkladem pro ostatní, aby si příště rozmysleli chodit na demonstrace s rodinou. A nejde zdaleka jen o demonstranty z řad zaměstnanců hospod, bister a restaurací. Na Slovensku jsou totiž zakázány i návštěvy kostelů a pořádání bohoslužeb, což je podle našich informací v rozporu s mezistátní smlouvou mezi Slovenskou republikou a Vatikánem, protože podle této smlouvy nemají slovenské orgány nad církevními objekty na Slovensku jurisdikci.

Zákaz bohoslužeb nebyl v minulosti vyhlášen ani v dobách Slovenského štátu po obsazení Wehrmachtem, ani v dobách kolektivizace Slovenska, za komunistů, zákaz bohoslužeb přišel až s Igorem Matovičem a spolu s koronavirvou krizí, kdy nákupy testů pro celoplošné testování obyvatelstva nakupuje akciovka z Trnavy s dluhem u sociální pojišťovny, jako kdyby se nechumelilo, jako kdyby zákony o veřejných zakázkách, které toto zakazují, byly vzduch. Gumové projektily do občanů, zakázky firmám, které nesplňují zákonné podmínky pro veřejné zakázky, policie hledající děti, které křičely sprostá slova na premiéra. A pokud premiér v neděli prosadí povinné testování, proti vůli a svobodnému rozhodnutí Slováků, bude politický osud slovenského premiéra velmi brzy zpečetěn.

Kdo nepřijde dobrovolně na testy na Dušičky, bude omezen na “výhodách”, které vyplynou z chystaných změn zákonů… a je to tady!

A to zejména ve chvíli, pokud dojde k naplnění premiérovy hrozby uveřejněné na TV Markíza, že kdo nepřijde na Dušičky se nechat otestovat “dobrovolně”, tak prostě bude lockdown a nebude smět požívat “výhody”, které budou vyplývat ze změněných zákonů [11]. Jakých zákonů? To premiér neupřesnil, ale je dost možné, že lidé bez testů nebudou smět jezdit vlaky, autobusy, hromadnou dopravou, chodit do autoškoly, do divadel, nebudou smět chodit do škol atd. Je docela možné, že lidé bez testů nebudou smět ani chodit do zaměstnání, nebo dokonce ani na nákupy do obchodů a budou si muset nakupovat pouze přes internet a online.

Igor Matovič, premiér slovenské vlády

To jsou samozřejmě jenom spekulace, protože v této chvíli není jasné, jaké “výhody” měl premiér na mysli. Jenže, tím dochází k čemu? Dochází přesně k tomu, co jsem předpověděl v článku [12] už počátkem dubna. Éra Covid pasů je zde a podle všeho začne na Slovensku. Bez covidového pasu, resp. bez potvrzení o prodělaném testu, se nikam nepohnete a nebudete mít “výhody”. Pamatujte, že co čtete v předstihu na Aeronetu, je pouze čtení záznamu z budoucnosti v rámci naší iterace, a to v určitém předstihu. Před 6 měsíci to byla konspirace, dnes je to realita.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář