JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovenský poslanec Ján Podmanický : Covid pasy sú obmedzením slobody pohybu a cestovania. Je veľmi dôležité poznať množstvo detailov, ktoré aj z racionálneho opatrenia môžu urobiť nástroj nezmyselného byrokratického šikanovania ľudí

SLOVENSKO: Poslanec Ján Podmanický (ŽIVOT-NS) kritizuje premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) za jeho prístup k otázke Covid pasov. Premiér totiž prisľúbil, že Slovensko urobí všetko pre to, aby stihlo termíny ich zavedenia. Podľa poslanca sú tieto pasy len ďalším zásahom do slobôd ľudí a mali by sme preto byť veľmi opatrní pri ich zavádzaní

Ján Podmanický
Na snímke poslanec NR SR Ján Podmanický

 

Podľa Podmanického sú takéto pasy jednoznačným obmedzením slobody pohybu a cestovania. Pritom popri jednotnom obchodnom priestore bola sloboda cestovania jedným z hlavných dôvodov, prečo sme do EÚ vstupovali.

Poslanec zdôrazňuje, že o pripravovaných pasoch za zatiaľ nevieme skoro nič. Nie sú známe bližšie podmienky.

„Niekto v Bruseli si zmyslí, že ich potrebujeme, a vláda na Slovensku poslušne sklopí uši a vykoná rozkazy bez toho, aby sa nad nimi zamyslela. Hoci Covid pasy môžu mať určité rácio, je veľmi dôležité poznať množstvo detailov, ktoré aj z racionálneho opatrenia môžu urobiť nástroj nezmyselného byrokratického šikanovania ľudí,“ upozorňuje.

V súvislosti s pasmi je tu podľa neho stále veľa nezodpovedaných, ale za to veľmi dôležitých otázok.

„Nikto sa nepýta, načo budú Covid pasy potrebné, ak budete cestovať napríklad medzi krajinami, ktoré majú podobnú mieru nákazy a podobnú úroveň opatrení? Budú Covid pasy potrebné, ak bude v Európe nízka incidencia choroby? Budeme potrebovať Covid pasy, ak bude vysoká zaočkovanosť populácie? Ako dlho budú Covid pasy platiť, keď dnes samotné vedecké kapacity nevedia ako dlho trvá imunita po očkovaní?“

Podmanický vyčíta Hegerovi, že tieto a ďalšie otázky ako predstaviteľ zvrchovaného štátu v Bruseli neprezentoval.

 

Kuffa: Covid pas sa nemôže stať nástrojom na diskrimináciu občanov

Poslanec Štefan Kuffa (ŽIVOT-NS) zdôrazňuje, že Covid pas sa nemôže stať nástrojom na diskrimináciu občanov, lebo tým neprimerane zasahuje do práv občanov, a zo zdravých ľudí robí občanov druhej kategórie.

Štefan Kuffa
Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Štefan Kuffa

„Som zásadne proti tomuto pasu a odmietam jeho podmieňovaním prístupu k uplatňovaniu ľudských práv,“ uviedol Kuffa v statuse.

Dodal, že na Slovensku sa z Covidu stal nástroj strachu a šikany, ktorým sa ospravedlňovalo prijímanie neprimeraných opatrení, aké nemajú na svete obdobu.

Odeslat komentář